به گزارش خبرگزاری برناازلرستان؛  نجفی  در این خصوص ،اظهارکرد: با استقرار این سامانه تنها مرجع ثبت اطلاعات، گردش فرآیند و صدور مجوزهای مربوط به بهره‌برداری و حمل چوب آلات، سامانه مدیریت بهره برداری و حمل چوب آلات است.

او با اشاره به اینکه این سامانه در پی تفاهم میان سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز منعقد شده است، تصریح کرد: در راستای کنترل و مقابله سیستمی با قاچاق چوب آلات و دستورالعمل اجرایی نشانه‌گذاری، مدیریت و بهره برداری از درختان جنگلی و غیرجنگلی واقع در اراضی مستثنیات اشخاص توسط سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور از دی ماه سال جاری مستقر شده است.

نجفی خاطر نشان کرد: بر این اساس ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری موظفند در انجام وظایف خود و نیز صدور مجوزهای  بهره‌برداری از چوب آلات( مجوز حمل) از این سامانه استفاده کنند و  هر گونه مجوز حمل فاقد کد یکتای سامانه از درجه اعتبار ساقط بوده و عدم ارائه مجوز ثبت شده در سیستم از سوی بهره برداران چه در زمان قطع و چه در زمان حمل به منزله قطع و حمل غیرقانونی تلقی شده و مطابق قانون با متخلفان برخورد خواهد شد.

مدیرکل منابع طبیعی لرستان بیان کرد: ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری می‌توانند محمولات و پروانه‌های صادر شده را با کدهای دستوری مربوطه و در صورت نداشتن تلفن همراه هوشمند با استفاده  از هر نوع تلفن همراه  شماره‌گیری کرده و در صورت عدم وجود مجوز و یا عدم مطابقت محموله چوب آلات با مجوز ثبت شده در سامانه، نسبت به ضبط محموله به عنوان چوب آلات قاچاق اقدام نمایند.

 نجفی خطاب به متقاضیان بهره‌برداری و قطع درختان واقع در اراضی مستثنیات ،تاکید کرد: افراد متقاضی می‌توانند پس از مراجعه به جهاد کشاورزی و صدور مجوز قطع، مراتب درخواست خود را از طریق اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مربوطه پیگیری کنند.

او خاطر نشان کرد: هر گونه حمل چوب چه در اراضی ملی، مستثنیات، باغات و جنگلی بدون مجوز از ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری تخلف و ممنوع بوده و شماره تلفن های ۱۵۰۴ و ۱۳۹ یگان امداد جنگل و مرتع بطور شبانه روزی آماده دریافت هر گونه گزارشات مردمی در این خصوص می باشد

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: