به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان؛ فرامرز محبوبی روز دوشنبه با اعلام این خبر به رسانه ها ابراز داشت: سرمایه گذاری انجام شده در بخش صنعت استان از ابتدای امسال تاکنون، بیش از ۱۵ هزار میلیارد ریال بوده که این رقم در مقایسه با مدت مشابه آن در سال گذشته حدود ۱۰۵ درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: در بخش صدور پروانه های بهره برداری حوزه صنعت که در واقع می توان همان سرمایه گذاری های تحقق یافته دانست از ابتدای سال ۹۹ تا پایان آذر ، ۱۳۰ فقره پروانه بهره برداری برای واحدهای تولیدی استان صادر شد که در مقایسه با سال گذشته هشت درصد افزایش داشته است.

معاون امور صنایع سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به افزایش ۵۲ درصدی اشتغال در بخش صنعت اظهار داشت: در سال جهش تولید با صدور پروانه های بهره برداری جدید در بخش صنعت استان، زمینه اشتغال ۲ هزار و ۷۰۰ نفر در صنایع استان فراهم شده است.

وی اضافه کرد: امسال و تا پایان آذر برای واحدهای صنعتی که جواز تأسیس اخذ کرده‌اند، سرمایه‌گذاری بالغ‌ بر ۸۴ هزار میلیارد ریال با اشتغال حدود ۲۷ هزار و ۲۰۰ نفر پیش‌بینی شده است.

محبوبی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون،۱۳۸۰ مجوز صنعتی در استان صادر شده است گفت: ۱۳۰واحد صنعتی در استان پروانه بهره‌برداری و ۱۲۵۰ واحد نیز جواز تأسیس دریافت کرده‌اند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: