به گزارش خبرگزاری برناازلرستان؛ مهرداد فتحی بیرانونددر این خصوص  گفت: براساس گزارش همیاران محیط زیست مبنی بر نگهداری یک رأس بزغاله وحشی در منزل یک نفر از اهالی روستای ونایی بروجرد که سابقه شکار حیوانات وحشی را داشته و با تلاش یگان های حفاظت استان،اشترانکوه و شهرستان بروجرد و همکاری نیروی انتظامی این شهرستان، عامل زنده گیری این بزغاله وحشی دستگیر شد.

اوافزود: پس از هماهنگی با مقام قضایی و بازرسی از منزل این متخلف علاوه بر یک رأس بزغاله وحشی مقداری گوشت مشکوک به گوشت شکار، یک قبضه سلاح ساچمه زنی غیر مجاز و دو دستگاه دوربین کشف و ضبط شد.

فتحی بیرانوند گفت: با عنایت به اینکه عمل نامبرده طبق قوانین شکار وصید جرم محسوب می شود متهم با تشکیل پرونده به مقام قضایی معرفی گردید.

اودر خصوص وضعیت بزغاله وحشی کشف شده،تصریح کرد: این حیوان جهت بررسی وضعیت سلامت جسمانی و نحوه زیست آن به مرکز قرنطینه حیوانات در پاسگاه محیط بانی کلدر منتقل گردید.

مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان با اشاره به ممنوعیت هر گونه شکار حیوانات وحشی در سطح استان، از تمامی دوستداران محیط زیست خواست هر گونه تخلف زیست محیطی را به سامانه 1540 اطلاع رسانی نمایند تا در اسرع وقت نسبت به پیگیری آن اقدام شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: