به گزارش برنا؛ مهدی شفیعی سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در گزارشی به بیان آخرین آمار از وضعیت موارد مثبت بستری و مرگ و میر ناشی از بیماری کووید ۱۹ در استان کرمان تا ساعت ۱۵:۰۰ امروز دوشنبه ۲۲ دی ماه ۹۹ پرداخت و گفت: تعداد موارد بستری قطعی مبتلا به کرونا هم اکنون در بیمارستان‌های استان کرمان ۱۶۳ نفر است.

او با تفکیک کردن موارد مثبتی که هم اکنون در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی استان بستریند، افزود: ۱۰۶ نفر مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، ۱۵ نفر مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، ۱۲ نفر مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، ۹ نفر مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و ۲۱ نفر مربوط به حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان است.  

شفیعی تعداد کل موارد بستری دارای تست مثبت کرونا در استان کرمان از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را ۱۵ هزار و ۷۵۹ مورد عنوان کرد.

او با اشاره به اینکه ۲۳ مورد جدید طی ۲۴ ساعته گذشته در بیمارستان‌های استان کرمان بستری شده اند، تصریح کرد: از این تعداد، ۱۳ مورد از حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، ۲ مورد از حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، ۵ مورد از حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، و ۳ مورد از حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان است.

شفیعی افزود: خوشبختانه دانشگاه علوم پزشکی بم طی ۲۴ ساعته گذشته مورد جدید بستری نداشته است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان تعداد فوتی‌های قطعی مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته را ۳ نفر اعلام کرد و بیان داشت: هر ۳ نفر از حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان بوده اند.

شفیعی افزود: در مجموع از ابتدای شیوع کرونا تاکنون در استان کرمان ۲ هزار و ۳۸۴ نفر در اثر ابتلای قطعی به کووید ۱۹ جان خود را از دست داده اند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: