به گزارش خبرگزاری برنا؛ "محمدرضا حداد"  رییس شوراهای حل اختلاف استان یزد با بیان اینکه ۶ شعبه شوراهای ویژه زندان در زندان های سراسر استان فعال است، بیان داشت: با همکاری این شعب در ۹ ماهه ابتدایی سال جاری تعداد ۵۳۹ نفر از افراد زندانی نیز آزاد و به آغوش گرم خانواده بازگشتند.

این مقام قضایی یکی از بارزترین نماد های صلح و سازش را مربوط به شوراهای حل اختلاف ویژه زندان دانست و تصریح کرد: حمایت و تلاش همه جانبه این شعب، منجر به کاهش اطاله دادرسی، سرعت بخشی در رسیدگی، کاهش جمعیت کیفری و حبس زدایی در داخل زندان می شود.

وی یکی از برنامه ها و سیاست های دستگاه قضایی را کاهش آمار و پایش زندانیان جرایم مالی غیر عمد ذکر کرد و اظهار داشت: ضروری است برای تحقق این امر مهم از طریق مذاکره و میانجیگری تلاش مضاعف جهت صلح و سازش صورت گیرد.

حداد افزود: تلاش در مسیر صلح و سازش، تلاشی مأجور درگاه الهی است که رضایت مردم را در پی دارد و هم در بسیاری از موارد، فردی را از بند زندان رهانیده و به آغوش خانواده باز می گرداند.

وی در پایان از همت و تلاش اعضاء و کارکنان شوراهای حل اختلاف مستقر در زندان ها و بازداشتگاه های سراسر استان که در جهت حل و فصل امور زندانیان و آزادی آنها تلاش می نمایند تقدیر و تشکر نمود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: