به گزارش خبرگزاری برنا؛ سرهنگ "منصور زارع" در نشست با خبرنگاران که با رعایت کامل نکات بهداشتی برگزار شد، تاکید کرد که به هیچ وجه تشییع عمومی پیش بینی نشده و برنامه‌هایی در این ارتباط لحاظ شده است.

به گفته وی تمامی برنامه‌ها مطابق با شیوه‌نامه‌های بهداشتی و بر اساس تصمیم مسوولان ستاد استانی پیشگیری از کرونا تدوین و اولویت اول این اداره کل در مراسم استقبال، تشییع و تدفین توجه به سلامت مردم است.

زارع با اشاره به اینکه مراسم تشییع و تدفین هر چهار شهید همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا (س) است، از همکاری مردم و مسوولان در انجام برنامه‌های فرهنگی مرتبط قدردانی کرد.

زارع  با بیان اینکه مراسم استقبال از پیکر شهدا ساعت ۱۱ صبح ۲۷ دی‌ماه از فرودگاه یزد با حضور مسوولان و تعدادی از خادمان شهدا برگزار می‌شود، اظهار کرد: این برنامه تا نمازظهر با برگزاری نمازجماعت در فرودگاه به پایان می رسد. 

پیکر مطهر شهدا برای تدفین به دانشگاه علم و هنر در بلوار دانشجو و صداو سیمای مرکز یزد و ۲ شهید دیگر به شهرستان بافق منتقل می‌شود.

پیکر شهیدی که در صدا و سیما مرکز یزد دفن می‌شود، مربوط به عملیات والفجر چهار است و ۲۲ سال دارد و شهیدی که قرار است در دانشگاه علم و هنر یزد دفن ‌شود مربوط به عملیات محرم است و ۱۹ سال دارد و ۲ شهید دیگر که در منطقه مسکن مهر بافق تشییع و دفن می شوند یکی ۱۸ سال و دیگری ۲۰ سال دارند.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: