به گزارش  خبرگزاری برنااز لرستان ؛  امان الهی روز چهارشنبه درنشست هم اندیشی با روسای هیئتهای ورزشی استان ،اظهارکرد: تمام تلاش خود را خواهیم کرد با استقاده از ظرفیت نمایندگان ومسئولین استانی و وزارتی ورزش را به ایده آل ها برسانیم.

او با بیان اینکه خوشبختانه با کمک و رایزنی نمایندگان ومسئولین وزارتی واستانی مسیر ورزش استان درحال اصلاح شدن است ، افزود:  نمایندگان نیز با تلاش و حمایت و رایزنی ها از طرف وزارت خانه و مسئولان درحال کمک به ورزش استان هستند.

امان الهی تصریح کرد: طبق ارزیابی وزارت درسال گذشته در  ۱۱ استان تیپ دوم جایگاه دهم را به دست آوردیم و در جایگاه کلی در رده ۲۶ قرار گرفتیم ولی کرونا همه چیز را تعطیل کرده و امیدواریم با بهبود اوضاع وضعیت را تغییر دهیم.

مدیر کل ورزش و جوانان لرستان  با بیان اینکه  تا اطلاع رسمی باید فعالیت ها و برنامه های ورزشی عمدتا در فضای مجازی دنبال شوند ،خاطر نشان کرد:تمام تلاش و امکانات خود را برای مهار این ویروس به کار خواهیم گرفت.

امان الهی عنوان  کرد: در ابتدای ورود ، ۵۵ پروژه ورزشی کلا تعطیل بودند که ازاین  تعداد ۱۸ پروژه را فعال کرده ایم و ۱۵ پروژه هم مقدمات فعال شدن آنها  انجام شده   یا در مرحله مناقصه و استعلام هستند که بزودی فعال خواهند شد؛همچنین  تلاش داریم تا پایان عمر دولت تعدادی از این پروژه ها  را به مرحله افتتاح برسانیم.

مدیرکل ورزش وجوانان لرستان  یادآورشد: با پیگیری هایی که طی این مدت صورت گرفت  کار آبرسانی به دهکده المپیک پس از  ۱۵ساله حل و فصل شد.

امان الهی با بیان اینکه  ورزش و جوانان  فقط دستگاه بهره بردار پروژه دهکده المپیک است، گفت:   امیدواریم  این پروژه مهم ورزشی استان به زودی به بهره برداری برسد هر چند که  دارای مشکلات اساسی از جمله جاده دسترسی  است که باید در این زمینه نیز چاره اندیشی شود .

او گفت: بخش زیادی از تمرکز ما توجه به بحث زیر ساخت ها است که استان از کمبودها در این حوزه رنج می ‌برد و طی همین مدت اقدامات مطلوبی در بحث ورزش روستایی و شهری صورت گرفت.

 امان الهی با اشاره به اولویت های دستگاه  ورزش وجوانان استان ،افزود: توسعه ورزش همگانی ، توجه ویژه به ورزش بانوان .؛  توسعه و گسترش ورزش  در مناطق روستایی و عشایری ؛ توجه به ارزشهای اخلاقی وپهلوانی در ورزش ؛حمایت از قهرمانان و ارتقا آموزش  مربیان و داوران از اولویت های ما در حوزه ورزش  استان است.

او در بخش دیگری از سخنان گفت: : خزانه داران توسط اداره کل انتصاب خواهند شد و نائب رئیس بانوان نیز با هماهنگی معاونت بانوان باید منصوب شود.

حشمت الله امان الهی با تاکید برلزوم حمایت از قهرمانان ورزشی استان ، خاطر نشان  کرد: ورزشکارانی که در المپیک و پارالمپیک شانس کسب مدال دارند مورد حمایت اداره کل قرار می گیرند و هیاتهای ورزشی نیز باید توجه بیشتری به این قهرمانان داشته باشند.

مدیرکل ورزش وجوانان لرستان  بر لزوم توجه هیئت های ورزشی به فعالیت های فرهنگی تاکید کرد و یادآورشد: یکی از اقدامات ارزشمند در حوزه فرهنگی می تواند آزاد سازی زندانیان جرائم غیر عمد و ورزشکار باشد  که هیئت های ورزشی  می توانند جدی تر در این عرصه ها ورود پیدا کنند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: