به گزارش خبرگزاری برنا از کردستان؛ حسن محمودی با اشاره به تشریح  اقداماتی که در قالب طرح شهید سلیمانی از هفته گذشته تا کنون در استان در راستای مقابله با کرونا صورت گرفته است، اظهار کرد:

این طرح با حضور تیم‌های مراقبتی، حمایتی و نظارتی از طریق حمایت‌های مردمی که به صورت حضور فعال در صحنه منسجم و یکپارچه، گام استواری در راستای مقابله با ویروس کرونا برداشته و با اولویت قرار دادن اقشار آسیب‌پذیر، خانواده‌های کم ‌درآمد، سالمندان و بیماران زمینه‌ای، بستر قطع زنجیره این  ویروس را فراهم می‌کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه از هفته گذشته تاکنون یک هزار و ۷۲۳ نفر در منزل تحت مراقبت درمانی و حمایتی از لحاظ بیماری کرونا در قالب طرح مذکور قرار گرفته‌اند، افزود: از ۴۳۹ نفر تست سریع در منزل ازاطرافیان بیماران انجام شده است.

مدیر گروه آموزش و ارتقاء سلامت دانشگاه علوم پزشکی کردستان افزود: تیم مراقبت در منزل از ۴۹۰ مورد از افراد مشکوک به کرونا تست سریع انجام داده‌اند که از این تعداد ۸۵ تست مثبت، اعلام شده است.

دکتر محمودی با اشاره به معرفی ۱۸۹ نفر جهت انجام تست کووید ۱۹ توسط تیم‌ مراقبت در منزل، عنوان کرد: از این تعداد، ۹۴ نفر به بیمارستان، اعزام شده‌اند.

وی تعداد کل موارد بررسی شده توسط تیم رهگیری در زمینه کرونا در قالب طرح شهید سلیمانی از هفته گذشته تاکنون را ۱۴۹ هزار و ۸۶۰ مورد برشمرد و گفت: تعداد ۳۴ هزار نفر در معرض خطرشناسایی شده‌اند.

مدیر گروه آموزش و ارتقاء سلامت دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه تیم‌های مذکور به ۹۶ هزار خانواده سالم در سطح استان از لحاظ رعایت پروتکل‌های بهداشتی آموزش های لازم را ارائه داده‌اند، افزود: به ۵ هزار و ۵۴۹ خانواده افراد بیمار مبتلا به کووید 19 آموزش داده شده است.

دکتر محمودی در ادامه تصریح کرد: تعداد یک هزار و ۱۰۵ خانوار آسیب پذیر از حمایت‌های مالی و غیر مالی در قالب طرح مذکور بر خوردار شده‌اند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: