به گزارش خبرگزاری برنااز لرستان؛حجت الاسلام والمسلمین  شاهرخی روز چهارشنبه در دیدار با علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی ایران که در دفتر امام جمعه خرم‌آباد انجام گرفت با اشاره به اهمیت ورزش کشتی ،اظهار کرد: هرگونه توجه اعتباری مالی به ورزش کشتی هزینه نیست بلکه سرمایه‌گذاری است .

او افزود: با سرمایه گذاری در ورزش می‌توان از بسیاری از آسیب‌های اجتماعی جلوگیری کرد به ویژه ورزش کشتی که جنبه پهلوانی و جوانمردی دارد .

حجت الاسلام   شاهرخی تصریح کرد: ورزش کشتی با  مسائل پهلوانی، جوانمردی، ارزش‌ها و فضیلت‌ها پیوند خورده است، دوران قهرمانی محدود و گذرا است ولی آنچه مهم و ماندگار است دوران پهلوانی و  جوانمردی است که برخاسته از ذات کشتی است.

او گفت: بیشترین مدال‌ها در سطح المپیک، جهان و آسیا توسط کشتی برای کشور ایران اسلامی کسب کرده است و هرکسی عمدا یا سهوا به این ورزش توجه نکند به منافع ملی ضرر زده چون وقتی پرچم جمهوری اسلامی در المپیک و جهان به وسیله کشتی به اهتزاز در می‌آید سبب افتخار به هویت ملی، اسلامی  و ایرانی می‌شود.

حجت الاسلام شاهرخی خاطر نشان کرد: در استان لرستان دفاع و حمایت از ورزش کشتی و سایر ورزش‌ها را وظیفه خودمان می‌دانیم چرا که استان لرستان مستعد ورزش‌هایی است که آمادگی جسمانی در آن دخالت دارد است ولی گاهی ورزشکاران به دلیل مشکلات از ورزش فاصله می‌گیرند که نباید بگذاریم اینگونه شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان  با بیان اینکه خوشبختانه در جمهوری اسلامی قدم‌های بسیار خوبی برای ورزش برداشته شده است ، تاکید کرد: ظرفیت  ورزش در استان لرستان بسیار زیاد است  و جوانان با آمادگی جسمانی به همراه غیرت، جوانمردی و شجاعت که از خصوصیات مردم و جوانان استان لرستان است، می تواند در ورزش قهرمانی افتخارات زیادی برای ایران اسلامی رقم بزند.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: