به گزارش برنا و به نقل از پایگاه خبری این دانشگاه در روز سه شنبه، دکتر سیداحمد هاشمی گفت: بر اساس اعلام نتایج قطعی آزمایش های انجام شده، تا ظهر امروز، ۲۱ بهمن ماه، با بستری شدن ۲۳ بیمار جدید، شمار بیماران بستری شده دارای علایم بیماری کووید ۱۹ در بیمارستان های استان به ۱۲۰ نفر رسیده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی در عین حال از عادی شدن نگاه مردم به این بیماری ابراز نگرانی و تاکید کرد: وضعیت استان ما به لحاظ شیوع کرونا شکننده است و هم اکنون روند افزایشی این بیماری را در استان شاهدیم.

دکتر هاشمی افزود: بحران کرونا تمام نشده است و نباید مردم عادی انگاری کنند و همین عادی انگاری موجب شده است شمار بستری های روزانه کرونایی در استان رو به افزایش بگذارد.  

وی با اشاره به افزایش شمار مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ در استان، گفت: این امر نشان دهنده کاهش حساسیت مردم در زدن ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی تاکید کرد: درخواست ما از شهروندان همچنان استفاده از ماسک، محدود کردن حضور و شرکت خود در تجمعات و دورهمی های خانوادگی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی است.

اکنون به جز شهرستان اسفراین که رنگ نارنجی شیوع کرونایی دارد، مابقی شهرستان های خراسان شمالی از نظر همه گیری زرد و آبی هستند.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: