به گزارش خبرگزاری برنا؛ "عباس تابش" معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان امروز یکشنبه در جمع خبرنگاران استان یزد اظهار کرد: پنج میلیون تن کالا اساسی در بندرها و گمرک  انبار شده است و به لحاظ پشتوانه کالا هیچ مشکلی نداریم و در مجموع شب عید خوبی را برای مردم داریم.

وی اظهار داشت : همچنین تمام هشت میلیون تن کالای رسوبی اساسی  از گمرکات ترخیص و در انبارها موجود است. 

تابش با اشاره به تامین مواد پروتئینی در شب عید گفت: تفاهم نامه ای در این زمینه با وزارت جهاد کشاورزی منعقد شده است که در  ۲ ماه پایانی سال ۱۳۰ میلیون قطعه جوجه ریزی شود. 

وی خاطر نشان کرد: بدین ترتیب در زمینه تامین گوشت مرغ در شب عید مشکلی وجود نخواهد داشت. 

 مدیرعامل سازمان حمایت از تولیدکنندکان و مصرف کنندگان خاطرنشان کرد:  در چند روز گذشته گوشت مرغ و تخم مرغ تامین نشده است که فردا در ستاد تنظیم بازار کشور در این زمینه بحت و بررسی می شود. 

 وی اضافه کرد: همچنین ذخیره سازی میوه شب عید هم انجام و به استان‌ها هم حمل شده است که مصوبه تنظیم بازار توزیع آن آغاز می شود. 

تابش با بیان اینکه  بازرسی از واحدهای صنفی بصورت جدی دنبال می شود افزود: امسال این بازرسی متفاوت تر  از سالهای قبل خواهد بود همچنین سامانه ۱۲۴ به صورت شبانه روز پاسخگو است. 

وی خاطر نشان کرد: با توجه به تفاهم نامه ای که با تعزیرات حکومتی منعقد شده رسیدگی به پرونده تخلفات واحدهای صنفی  در شعبه ویژه انجام می شود. 

تابش گفت : روغن مصرفی خانوارها به اندازه کافی در تمام فروشگاه‌های استان‌ها  تأمین شده است و در این زمینه مشکلی وجود ندارد. 

وی ادامه داد: در بازدیدی از مراکز صنفی و تولیدی استان یزد صورت گرفت در زمینه روغن مصرفی با کمبودی های مواجه هستند که قرار است در ستاد تنظیم بازار استان مطرح و این مشکل رفع شود. 

وی با اشاره به بازدید از یک واحدی تولیدی ماسک در استان افزود: در زمان اوج کرونا ۲ واحدی تولیدی در کشور اقدام به تولید ماسک کردند و ماسک مورد نیاز کشور را تامین کردند که یکی از این واحدها در استان یزد بود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: