به گزارش خبرگزاری برنا؛ "مسعود شریعتی" مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ویژه برنامه های دهه فجر این اداره کل در قالب ۳۴۰ عنوان برنامه با توجه به شرایط کرونایی و لزوم پرهیز از برنامه های تجمعی عمدتا به صورت مجازی و بعضا حضوری در فضاهای باز برگزار شد.

شریعتی در خصوص این برنامه‌ها عنوان کرد: این ویژه برنامه ها عمدتا شامل ۱۵۰ مسابقه ورزشی و فرهنگی، ۱۲۳ مورد برنامه تجلیل و دیدار با اقشار مختلف و افتتاح‌ها، ۳۰ مورد همایش ورزشی در فضاهای باز و ۳۵ جشنواره ورزشی در رشته‌های قهرمانی بوده است.

وی با اشاره به افتتاح ۱۱ طرح ورزشی در ایام الله دهه فجر در استان تصریح کرد: طبق برنامه امسال وزارت، ایجاد ۱۸ هزار مترمربع فضای ورزشی در دستور این اداره کل قرار گرفت ولی در راستای برگزاری کنگره شهدای استان و با رایزنی هایی که صورت گرفت، این میزان به ۴۰ هزار مترمربع تا پایان سال افزایش یافته است.

شریعتی در رابطه با وضعیت خانه های روستای گفت: از مجموع افتتاح۴۰ خانه ورزش در دستور کار استان  ۲۶ خانه ورزش روستایی که فاقد هرگونه فضای ورزشی بوده اند از ابتدای سال جاری مورد بهره برداری قرار گرفته است و امیدواریم تا پایان سال خانه‌های ورزش روستایی استان به ۱۶۲ مورد افزایش یابد.

وی با بیان این که طی شش سال گذشته بیش از ۸۰ طرح نیمه تمام ورزشی در استان یزد مورد بهره برداری قرار گرفته است، گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا پایان دولت تدبیر و امید ۲۵ هزار متر مربع فضای ورزشی استاندارد در استان ایجاد خواهد شد.

مدیر کل ورزش و جوانان استان در خصوص وضعیت سرانه فضاهای ورزشی شهر میراث جهانی یزد عنوان کرد: متاسفانه این سرانه در شهر یزد کمتر از استانداردهای کشوری ولی امیدواریم تا دستگاه‌های مختلف استان متناسب با ظرفیت موجود برای ساخت فضاهای ورزشی پای کار بیایند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به افزایش تعداد سمن‌های استان از هشت مورد در سال ۱۳۹۲ به ۷۳ سمن، از فعالیت این سازمان‌های مردم نهاد در حوزه‌های مختلف اعم از مشاوره ازدواج، محیط زیست و اشتغال و کارآفرینی خبر داد.

به گفته مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد، خوشبتخانه طرح‌های حوزه جوانان استان همراستا با استانهای بزرگ و برخوردار کشور جذب اعتبار کرده و بعضاً نیز به عنوان الگوی کشوری در دستور کار قرار گرفته است.

شریعتی با بیان این که طرح‌های سمن های استان در سال گذشته ۱.۶ میلیارد تومان اعتبار جذب کرده است، به طرح اتاق عقد رایگان در استان که به عنوان الگوی کشوری مورد توجه قرار گرفته، اشاره و عنوان کرد: از ابتدای فعالیت این اتاق عقد تاکنون تعداد ۶۰۰ زوج به صورا رایگان از آن بهره‌مند شده‌اند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: