به گزارش برنا؛ صادق اسپیدکار معاون اجتماعی دادگستری خراسان شمالی از برخورد با برگزار کنندگان جشنواره بازی‌های بومی و محلی خبر داد و اظهار داشت: مسئولان ورزش و جوانان استان و برگزارکنندگان جشنواره برای ادای توضیحات به دادگستری فراخوانده شدند.

بر این اساس این جشنواره که از قبل توسط ورزش و جوانان استان و هیئت ورزش‌های بومی و محلی، برنامه‌ریزی و اطلاع‌رسانی شده بود، امروز با حضور گروه‌های محلی برگزار و در پایان با نواختن موسیقی محلی استان، گروهی به رقاصی و اجرای حرکات موزون پرداختند.

این اقدام موج گسترده‌ای از نارضایتی‌ها و اعتراضات را به همراه داشت و گروه‌های مختلف مردمی و اجتماعی خواهان برخورد قاطع حرمت‌شکنان شدند.

بسیج ورزشکاران استان نیز در بیانیه‌ای خواستار برخورد شدید با عوامل برگزاری این جشنواره شده است. شنیده‌ها حاکی است دستگاه قضائی استان با ورود به این موضوع، برخورد با برگزار کنندگان را در دستور کار دارد.

۳ نفر از عوامل حرمت شکنی عزای شهادت امام هادی(ع) در بجنورد بازداشت شدند

حجت الاسلام و المسلمین اسدالله جعفری از بازداشت سه نفر از عوامل حرمت‌شکن جشنواره ورزش‌های بومی و محلی بجنورد خبر داد.

وی با اشاره به مطالبه جامعه انقلابی بجنورد در جهت برخورد قضایی با عوامل حرمت‌شکن برگزاری جشنواره ورزش‌های بومی و محلی بجنورد در روز شهادت امام هادی (ع) افزود: با توجه به درخواست و مطالبه مردم انقلابی بجنورد و همچنین حساسیت دستگاه قضا، برخورد قضایی با عوامل برگزاری این جشنواره صورت پذیرفت و 3 نفر از افراد دخیل در این هتک حرمت بازداشت شدند.

لازم به ذکر است بررسی‌ها به منظور شناسایی و بازداشت افراد دیگر نیز ادامه دارد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: