به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان، نوید دانایی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: ستاد نوروزی دانشگاه علوم پزشکی سمنان با توجه به روزهای پایانی سال و قرار گرفتن در آستانه تعطیلات نوروزی، برای ارائه خدمات هر چه‌بهتر به شهروندان و مسافران نوروزی تشکیل شده است.

وی بابیان اینکه امسال نیز همچون سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا نوروزی متفاوت را تجربه خواهیم کرد افزود: تمام مراکز درمانی استان و بیمارستان‌های زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی سمنان در ایام نوروز 1400 در آماده‌باش کامل هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی سمنان عنوان کرد: تمام پزشکان و کارکنان درمانی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی زیرپوشش این دانشگاه در ایام نوروز امسال حضوری کامل دارند.

دانایی بیان کرد: ستاد نوروزی این دانشگاه در ایام نوروز باید بر روند ابتلای مردم به کرونا و همچنین بر بیماران مبتلا به این ویروس نظارت داشته و شیوع این بیماری را تحت کنترل و مدیریت خود قرار دهد.

وی خاطرنشان کرد: هیچ‌یک از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با کمبود پزشک و کادر درمانی مواجه نخواهند شد؛ چراکه قبل از آغاز تعطیلات نوروز برنامه‌ریزی‌های لازم برای حضور پزشکان، کارکنان و هیئت‌رئیسه دانشگاه انجام می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی سمنان بیان کرد: نظارت بر مراکز توزیع مواد غذایی، رستوران‌ها، هتل‌ها و اماکن عمومی بین‌راهی در ایام نوروز با اعزام گروه‌های بازرسان بهداشت محیط به‌طور کامل انجام می‌شود.

دانایی جدیت در نظارت‌ها، رصد و شناسایی افراد مبتلا به کرونا و جدی گرفتن قرنطینه افراد مبتلا به کرونا را در جلوگیری از شیوع هر چه بیشتر این ویروس را بسیار حائز اهمیت دانست.

وی خاطرنشان کرد: محمدعلی طاهری مشاور اجرایی و قائم‌مقام ریاست در ستاد برنامه دانشگاه را به‌عنوان «مسئول ستاد نوروزی دانشگاه در تعطیلات نوروزی سال 1400» و محمود یحیایی رئیس دفتر پرستاری و مدیر اجرائی حوزه ریاست دانشگاه را به‌عنوان «جانشین ستاد نوروزی دانشگاه در تعطیلات نوروزی سال 1400» منصوب شده‌اند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: