به گزارش خبرگزاری برنا از کردستان؛  احمد فعله گری در باره پروژه های افتتاح شده دهه مبارک فجر ، گفت: نکته قابل توجه این است که «گازرسانی» کمک بزرگی به توسعه زیرساخت‌ها و ایجاد صنایع تبدیلی در روستاها کرده است و ایجاد کارگاه بزرگ گازرسانی با به‌کارگیری متخصصان و نیروی کار بومی استان امکان پذیر شده است خدمات رسانی به روستاهای کردستان در چند سال گذشته شتاب بیشتری به خود گرفته و روستاهای این استان با برخورداری از گاز طبیعی ، توسعه زیرساخت‌ها ، اشتغال پایدار و جلوگیری از مهاجرت به شهرها را موجب شده است.

احمد فعله‌گری با بیان اینکه 113 پروژه مربوط به بخش صنعت و ۹۱ طرح نیز در بخش روستایی و 2 شهرک در بخش شهری شهرستان بانه است در دهه مبارک فجر افتتاح و کلنگ رنی شد، اظهار داشت: در دهه فجر امسال، طرح گازرسانی به ۵۸ روستای استان با تحت پوشش قرار دادن ۲ هزار و ۹۸۳ خانوار و تحت پوشش قرار گرفتن 810 خانوار شهرک های قابل افتتاح بانه ، تعداد خانوارهای که در دهه مبارک امسال زیر چتر گاز قرار گرفت و به عدد 3793 مورد رسید .

وی اضافه کرد: در بانه گازرسانی به ۲ روستا با ۱۲۸ خانوار و ۲ شهرک مسکونی شهری با ۸۱۰ خانوار، ۶ روستا در بیجار با ۱۷۱ خانوار، سه روستا در دهگلان با ۱۲۶ خانوار و سه روستا در دیواندره با ۵۱ خانوار افتتاح و به بهره برداری رسید.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان یادآور شد: گازرسانی به ۲ روستا در سروآباد با ۲۹۳ خانوار جمعیت، سقز ۱۵ روستا با ۵۷۶ خانوار، سنندج ۹ روستا با ۷۵۱ خانوار، کامیاران ۹ روستا با ۴۷۷ خانوار و مریوان ۹ روستا با ۴۱۰ خانوار، از برنامه‌های افتتاحی شرکت گاز استان کردستان در دهه مبارک سال جاری بود.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان با بیان اینکه گازرسانی به 69 واحد صنعتی نیز در دهه فجر نیز افتتاح گردید ، افزود: برای بهره‌برداری از طرح‌های قابل افتتاح 70 میلیارد ریال هزینه شده، 40 هزار و 549 متر شبکه اجرا و 111علمک نیز نصب شده است.

فعله‌گری یادآور شد: در دهه فجر ۱۱ واحد صنعتی در بانه، 5 واحد در بیجار، 8 واحد در دیواندره، ۱۰ واحد در سقز، 5 واحد در قروه، ۱۸ واحد در سنندج و 12 واحد در کامیاران از گاز طبیعی به صف مصرف کنندگان گاز طبیعی پیوستند.

وی اظهار داشت: برای بهره‌برداری از طرح گازرسانی به ۵۸ روستای استان و 69 واحد صنعتی مبلغ 563 میلیارد ریال از منابع داخلی شرکت ملی گاز ایران هزینه شده است.

فعله‌گری تعداد پروژه‌های مربوط به کلنگ‌زنی عملیات گازرسانی روستایی را ۳۳ پروژه با تحت پوشش قرار دادن یک هزار و ۳۵ خانوار اعلام کرد و گفت: در بانه عملیات گازرسانی به ۲ روستا با ۳۵ خانوار، بیجار ۹ روستا با ۲۳۳ خانوار، دیواندره ۲ روستا با ۳۶ خانوار، سقز ۹ روستا با ۲۱۸ خانوار، سنندج پنج روستا با ۳۱۷ خانوار، قروه سه روستا با ۲۲ خانوار و مریوان سه روستا با ۱۷۰ خانوار عملیات اجرایی این پروژه ها آغاز گردید.

وی به آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به ۴۲ واحد صنعتی در استان(قروه) اشاره کرد و اظهار داشت: برای طرح‌هایی که کلنگ‌زنی می‌شود، ۷۶ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است. مدیر عامل شرکت گاز استان کردستان هزینه پیش بینی شده برای کلنگ زنی در بخش گازرسانی روستایی و واحدهای صنعتی را 388 میلیارد ذکر کرد.

لازم به ذکر است مجموع اعتبارات هزینه شده برای افتتاح و کلنگ زنی 204 طرح گازرسانی در استان کردستان 960 میلیارد ریال می باشد و میزان شبکه های اجراء شده و پیش بینی شده به 620 هزار متر خوهید رسید.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: