به گزارش خبرگزاری برنا از کردستان، سردار "علی آزادی" اظهار داشت: چندی پیش با شکایت تعدادی از مال باختگان به بهانه فروش خودرو، احشام و ادوات کشاورزی به دو کلاهبردار در شهرستان "بانه" موضوع شناسایی و دستگیری کلاهبرداران به صورت ویژه در دستور کارماموران پلیس آگاهی قرارگرفت .

وی افزود: در بررسی های مقدماتی مشخص شد متهمان که دو نفر بودند به بهانه خرید خودرو و ادوات کشاورزی با ترفند های مختلف اعتماد مال باختگان را جلب کرده و بلافاصله پس از قولنامه کردن معاملات ، پیامک جعلی و رسید بانکی مبالغ مورد نظر را به حساب مال باختگان واریزکرده و به نمایش وی می رساندند و سپس با خاموش کردن گوشی تلفن همراه از دسترس خارج می شدند.

فرمانده انتظامی کردستان ادامه داد : پس از جمع آوری مستندات و با راهنمایی مال باختگان ، 2 نفر از اعضای این باند کلاهبرداری شناسایی و با اخذ نیابت قضائی طی یک عملیات غافلگیر کننده پلیسی در یکی از شهرهای استان آذربایجان غربی دستگیر شدند.

سردار آزادی تصریح کرد: متهمان در تحقیقات تخصصی به عمل آمده اعتراف کردند در طول چند ماه گذشته به بهانه خرید خودرو، ماشین آلات کشاورزی و احشام به روستاهای شهرستان‌های بانه، سقز و سنندج در استان کردستان و بوکان و سردشت استان آذربایجان غربی مراجعه و با نمایش رسید بانکی جعلی اقدام به خرید این کالاها و انتقال آنها می‌کردند.

وی بیان داشت: تا کنون بیش از ۷۰ نفر علیه این ۲ نفر شکایت کردند و میزان کلاهبرداری آنان نیز ۵۰ میلیارد ریال برآورد شده است که بیشترین کلاهبرداری صورت گرفته در قالب خرید خودرو و ماشین آلات کشاورزی  بوده است.

فرمانده انتظامی کردستان در پایان خاطر نشان کرد : متهمان پس از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: