به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان؛ علی تشنه دل ظهر چهارشنبه در دویست و هفتاد و دومین جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان به میزبانی استانداری ضمن بیان اینکه واحدهای صنعتی استان سمنان ۱۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات دریافت کردند، ابراز داشت: طی سال جاری ۴۸۷ واحد تولیدی صنعتی و کشاورزی استان از تسهیلات رونق تولید ۹۹ بهره‌مند شدند.

وی افزود: از مجموع تسهیلات پرداختی به واحدهای تولیدی، ۹۴ واحد به ارزش حدود ۱۱ هزار میلیارد ریال مربوط به بخش صنعت و ۳۹۳ واحد به ارزش حدود ۶۷۰ میلیارد ریال مربوط به بخش کشاورزی است.

رئیس سازمان صمت استان سمنان ضمن بیان اینکه تاکنون در قالب تسهیلات رونق تولید ۹۹، ۷۵۸ واحد تولیدی برای دریافت تسهیلات به ارزش بیش از ۲۱ هزار میلیارد ریال به بانک‌های عامل معرفی شدند، ابراز داشت: پرونده ۲۷۱ واحد در بانک‌ها در دست بررسی است.

تشنه دل بابیان اینکه بررسی مشکلات برخی از واحدهای تولیدی استان بر اساس لیست متقاضیان قابل‌طرح در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان مطرح می‌شود، تصریح کرد: هدف از پرداخت این تسهیلات کمک به احیای واحدهای نیمه تعطیل و تعطیل است.

وی افزود: در این نشست با پرداخت تسهیلات به ارزش بیش از یک هزار و ۶۸۰ میلیارد ریال به ۶۹ واحد صنعتی و کشاورزی موافقت شد و مشکلات بانکی و زیربنایی هشت واحد تولیدی صنعتی و معدنی استان موردبررسی قرار گفت.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: