به گزارش برنا آذربایجان‌غربی، قاسم جلیلی‌نژاد مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گفت: با ایجاد دو سایت جدید در شهرستان‌های ماکو و تکاب شش روستا با جمعیتی بالغ بر یک هزار و ۷۰۰ نفر به اینترنت پهن باند و شبکه ملی اطلاعات متصل شدند.

جلیلی‌نژاد اضافه کرد: با ایجاد این سایت جدید با تکنولوژی ۳G / ۴G چهار روستای چراغ تپه سفلی، ینگی کند، الوچلوی علیا و زره شوران از شهرستان تکاب و روستاهای رند و علی آباد رند از شهرستان مرزی ماکو تحت پوشش شبکه ملی اطلاعات در آمدند.

مدیر کل ارتباطات آذربایجان‌غربیتصریح کرد: طبق اسناد بالا دستی تامین زیرساخت‌های ارتباطی روستاها و مناطق کمتر توسعه یافته برای ارائه خدمات آموزشی، کشاورزی، سلامت و خدمات بانکی از وظایف وزارت ارتباطات است که زیرساخت‌های اصلی برای بهبود سطح زندگی روستایی را در پی دارد و تا به امروز قریب به ۸۰ درصد از روستاهای بالای ۲۰ خانوار آذربایجان‌غربی از این موضوع بهرمند هستند.

وی با اشاره به اینکه توجه به مناطق محروم و کاهش شکاف دیجیتالی بین شهر و روستا از برنامه‌های اصلی ‌وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است افزود: علی‌رغم وجود موانع متعدد  برای تامین تجهیزات با دستور وزیر ارتباطات توسعه اینترنت و زیرساخت‌های ارتباطی روستاهای استان در حال ارتقاء است و سعی کل مجموعه بر رسیدن درصد پوشش ارتباطات روستاها به متوسط کشوری است.

خبرنگار: سینا پسران افشاریان

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: