به گزارش خبرگزاری برنا؛ حجت‌الاسلام "عبدالرضا محی‌الدینی" امام جمعه مهریز عصر پنجشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان که با موضوع بررسی ازدواج برگزار شد، به اهمیت انجام این سنت نبوی اشاره کرد و افزود: کاهش این موضوع به عوامل زیادی بستگی دارد که برخی کارهای اضافی که هیچ ضرورتی ندارد، مانع ازدواج می‌شود.

وی با بیان اینکه برای غلبه بر برخی سنت ها  که در برگزاری مراسم ازدواج و آغاز زندگی مشترک جوانان ضرورتی ندارد  ،اشاره کرد و گفت:  باید با همکاری رسانه ها و  متولیان امر در این مورد اقدام شود، زیرا برگزاری این مراسم به صورت ساده و آسان و پرهیز از برخی برنامه‌ها موجب افزایش این سنت می شود.

رییس شورای فرهنگ عمومی مهریز اظهار کرد: تشریفات به صورت جدی از برگزاری بسیاری از مراسم‌های ازدواج جلوگیری می‌کند و باید در یک برنامه همگانی به خصوص از سوی مبلغان دینی، کارشناسان اجتماعی و خانواده‌ها برای رفع مشکلات اقدام کرد.

محی‌الدینی تصریح کرد: برخی از سخت‌گیری‌ها در ازدواج و آغاز زندگی مشترک که از سوی برخی افراد به اشکال مختلف مطرح می‌شود، خود مانعی در این امر و بر خلاف شرع اسلام است که باید  از آنها اجتناب کرد.

وی بیان کرد: یکی از امور مهمی که در شورای فرهنگ عمومی که مصوبه آن لازم‌الاجراست باید به طورجدی پیگیری و اقدام مناسب در این مورد صورت گیرد، موضوع ازدواج جوانان در قالب کارهای گروهی فعال با بهره‌گیری از اندیشه های صاحب‌نظران است.

امام جمعه مهریز اظهار کرد: اگر در ازدواج با رفع برخی مشکلاتی که در برابر جوانان قرار دارد، برداشته شود از بسیاری ناهنجاری‌ها و آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی در جامعه جلوگیری می شود.

به گفته محی‌الدینی برای رسیدن به شرایط مطلوب از وضعیت کنونی همه باید در کنار هم وارد عرصه کار و فعالیت شوند اگر چنین شد قطعا شاهد افزایش این امر مهم در جامعه اسلامی خواهیم بود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: