به گزارش خبرگزاری برنا؛ آیت‌الله "محمدرضا ناصری" نماینده ولی فقیه در استانو امام جمعه یزد در خطبه‌های این هفته نمازجمعه یزد اول اسفند 99 با اشاره به آیاتی از قرآن کریم در مورد بیداری و آگاهی در برابر شیطان اظهار داشت: آمریکا شیطان بزرگ است و به هیچ ملتی رحم نمی‌کند و حتی به هم‌پیمانان خود در زمان گرفتاری هیچ کمکی نمی‌کند بنابراین باید در برابر چنین شیطانی آگاه باشیم.

وی با اشاره به اینکه قرآن می‌گوید ما می‌توانیم مستقل باشیم، افزود: بسیاری از مسئولان و مردم ما هنوز به این موضوع باور ندارند و با وجود همه عهدشکنی‌های دشمنان، باز هم چشم امید به آنها دارند اما بدانید که عهدشکنی در ذات آمریکاست.

خطیب جمعه یزد ادامه داد: وعده‌هایی که امروز آمریکا می‌دهد، وعده‌های رحمانی نیست بلکه وعده‌های شیطانی است زیرا استکبار مانند شیطان دائم با ما می‌جنگد تا جایی که ما را از دین کنار بکشد و هرگاه مسلط شد، آنگاه دیگر به وعده‌هایش عمل نمی‌کند.

ناصری عنوان کرد: یکی از مسائل مهم در انقلاب اسلامی پایه‌های فکری، عمق بصیرت، اتکا به خدا، ثابت قدمی و داشتن منفعت برای مردم است بنابراین باید در حکومتی که با این انقلاب شکل گرفته، ایمان به خدا و توکل به او حرکت در مسیر آرمان‌ها ملاک عمل باشد.

امام جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرا رسیدن سالروز شهادت شهید محلاتی بیان کرد: شهید محلاتی که از روحانیون مبارز بود، در طول دوران مبارزه همواره در رکاب امام بود و بعد از اینکه به لباس روحانیت درآمد و در سپاه خدمت کرد، هواپیمای حامل او و بیش از 60 نفر دیگر توسط رژیم بعثی مورد هدف قرار گرفت و به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

ناصری با اشاره به اینکه سالروز شهادت این شهید والامقام به عنوان روز جامعه روحانیت و دفاع مقدس نامگذاری شده است، تصریح کرد: روحانیون و علمای شیعه از اول زیر سلطه حکام و سلاطین نرفتند و برای اجرای احکام الهی مبارزات بسیار کردند.

وی با اشاره به نقش و اثرگذاری روحانیون در دوران دفاع مقدس اظهار داشت: در آن دوران چند هزار طلبه شهید شدند که حرکت و تلاش آنها در کنار مبارزه با دشمن، جلوگیری از انحراف در جبهه‌ها بود زیرا دشمنان اقدامات بسیاری برای تفرقه افکنی در جبهه‌ها انجام داده بودند.

ناصری تاکید کرد: دشمنان در تلاش هستند تا ذهن مردم را نسبت به جامعه روحانیت مخدوش کنند و از ابزارهای خود در این مسیر استفاده و شائبه پراکنی می کنند.

امام جمعه یزد عنوان کرد: آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها، روحانیت را مانع خود می‌دانند و می‌خواهند حرکات آنها را بی‌اجر کنند و خدمات آنها را نادیده بگیرند همانطور که می‌خواهند خدمات انقلاب را نیز نادیده بگیرند.

وی با اشاره به اینکه آنها در این مسیر از ظرفیت فضای مجازی به نفع خود و اهداف پلیدشان استفاده می‌کنند، افزود: آنها می‌خواهند مردم ما در جهل و بی‌اطلاعی از وقایع دوران قبل از انقلاب باشند.

ناصری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرا رسیدن ایام اعتکاف عنوان کرد: به دلیل شیوع کرونا اجتماعات تعطیل است و همه ما نیز باید تابع تصمیم‌های ستاد مقابله با کرونا باشیم اما پیشنهاد می‌کنم در صورت موافقت ستاد پیشگیری از کرونا، اعتکاف در مساجد بزرگ و وسیع با تعداد کم و محدود و فاصله زیاد برگزار شود تا اعتکاف تعطیل نشود.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: