به گزارش خبرگزاری برنا از سمنان؛ ابوطالب جلالی حمایت همه جانبه از واحدهای تولیدی را ضروری خواند و افزود: در این مدت پنج نشست ستاد حمایت از واحدهای تولیدی در این شهرستان برگزار شده و برای تقویت بنگاه‌های اقتصادی منطقه چاره‌اندیشی شد .

وی با اشاره به اینکه درسطح استان ۲۱ نشست ستاد در همین بازه زمانی برگزار شد، تصریح کرد: شهرستان شاهرود از بابت برگزاری نشست های ستاد حمایت از واحدهای تولیدی بیشترین نشست ها را در سطح استان داشته است.

جلالی از کسب رتبه نخست در استان بابت احیای واحدهای تولیدی و صنعتی راکد خبر داد و اظهار داشت: در تکمیل و بهره برداری از طرح های سرمایه گذاری با پیشرفت فیزیکی بیش از ۶۰ درصد، شهرستان شاهرود با اجرای ۱۲ طرح در جایگاه نخست استان قرار گرفت.

براساس اعلام معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان تا پایان آذرماه امسال در استان سمنان در مجموع ۷۵ واحد تولیدی ارتقای ظرفیت یافتند، ۶۶ واحد تولیدی و صنعتی راکد فعال شده و ۹۹ طرح سرمایه گذاری با پیشرفت فیزیکی بیش از ۶۰ درصد به بهره برداری رسیدند.  

همچنین در نیمه نخست امسال ۲۲ واحد تولیدی و صنعتی راکد در شهرستان شاهرود فعال شد. در این مدت ظرفیت ۳۸ واحد تولیدی و صنعتی افزایش یافت و ۱۰ طرح دارای بیش از ۶۰ درصد پیشرفت به بهره برداری رسید. 

در شهرستان شاهرود حدود ۲۳۸ واحد صنعتی  فعالیت می کنند که بیش از ۱۰۰ واحد در شهرک صنعتی این شهر مستقر است.
شهرستان شاهرود دارای ۱۰۲۷واحد کشاورزی، ۴۷ واحد صنایع دستی و ۱۱۶ واحد گردشگری است. تزریق تسهیلات دولتی از سال ۱۳۹۴ به رونق این بخش خدمت شایانی کرده است.

۹۰ درصد از صنایع استان سمنان از نوع صنایع کوچک، ۶ درصد صنایع متوسط و بقیه صنایع بزرگ است، ۱۸ مجموعه شهرک و ناحیه صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی در استان سمنان تحت پوشش شرکت شهرک‌های صنعتی است.

کل اراضی در اختیار شرکت شهرک های صنعتی استان سمنان ۶ هزار و ۸۸۴ هکتار است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: