به گزارش برنا؛ آمارهای ارائه شده از سوی دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت منتهی به ابتدای روز یک شنبه، دو بیمار کرونایی در سطح استان سمنان جان خود را از دست دادند تا تعداد بیماران فوتی کرونایی در استان از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون به ۹۱۲ نفر برسد.

در ۲۴ ساعت گذشته همچنین ۷۴ مورد بیمار جدید کرونایی نیز در سطح استان سمنان شناسایی شدند و تعداد بیماران بستری استان به عدد ۱۱۷ رسید که نسبت به ۲۴ ساعت منتهی به چهارشنبه کمی افزایش داشته است.

از ابتدای شیوع کووید ۱۹ تاکنون در سطح استان سمنان ۲۴ هزار و ۳۶۷ نفر به این بیماری مبتلا شدند که ۱۷ هزار و ۳۶۶ نفر از این بین به صورت سرپایی مداوا و یا جان خود را از دست دادند و هفت هزار و ۴۶۱ نفر نیز بعد از بستری در بیمارستان بهبود و مرخص شده‌اند.

در ۲۴ ساعت منتهی به شامگاه شنبه همچنین ۱۶ بیمار کرونایی نیز در سطح استان سمنان با بهبودی از بیمارستان مرخص شده‌اند که نسبت به ۲۴ ساعت منتهی به روز شنبه دو نفر بیشتر بوده است.

هم اکنون چهار شهرستان استان سمنان شامل سمنان، گرمسار، دامغان و مهدی شهر در وضعیت زرد کرونایی و سه شهرستان دیگر در شرایط آبی قرار دارند و شاهرود تنها شهرستان نارنجی استان سمنان است. این آمارها نشان از بازگشت دوباره اوج کرونایی در شرق استان سمنان دارد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: