به گزارش خبرگزاری برنا از کردستان؛  با هدف احداث موزه موسیقی، شهردار سنندج بهمراه رئیس سازمان برنامه و بودجه استان، مدیر کل میراث فرهنگی کردستان و جمعی از اعضای شورای شهر و مدیران شهرداری از چندین بنای تاریخی بازدید بعمل آمد.

شهردار سنندج اظهار داشت :  انتخاب سنندج بعنوان شهر خلاق موسیقی  از سوی یونسکو و پیوستن این شهر به شبکه شهر های خلاق موسیقی یکی از رویدادهای مهم و ماندگار این دوره شهرداری و شورای بود .

مهندس حشمت اله صیدی بیان کرد :  ایده ایجاد شبکه های شهر خلاق جهان سال 2004 توسط یونسکو اجرا شد و شهرهای خلاق جهان براساس 7 موضوع موسیقی، صنایع دستی، فیلم، هنرهای رسانه ای، خوراک شناسی، ادبیات و هنرهای بومی ثبت جهانی می شوند.

وی گفت : سال 97 شهرداری و شورای اسلامی شهر سنندج با همکاری اساتید و هنرمندان برجسته نسبت به تهیه پروپوزال  و مدارک و مستندات لازم  جهت ملحق شدن سنندج  به شبکه شهرهای خلاق  بعنوان شهر خلاق موسیقی به یونسکوارسال نمود .

مهندس صیدی افزود : یونسکو پس از بررسی و راستی آزمایی توسط داوران بین المللی در تاریخ 8 آبان 98 رسماً سنندج را بعنوان شهر خلاق موسیقی ثبت و این شهر به شبکه شهرهای خلاق جهان ملحق شد.

وی با بیان اینکه تنها 246 شهر در دنیا توانستند به شبکه شهرهای خلاق یونسکو در جهان  ملحق شوند گفت : در ایران چهار شهر سنندج (موسیقی) بندرعباس و اصفهان (صنایع دستی) و رشت (خوراک شناسی) در شبکه شهرهای خلاق جهان قرار دارند.

وی افزود : در سفردکتر نوبخت معاون رئیس جمهور تابلو سنندج شهر خلاق موسیقی در ورودی عمارت شهرداری  سنندج نصب شد .

وی عنوان کرد :  احداث موزه موسیقی یکی از برنامه های شهرداری در راستای انتخاب سنندج بعنوان شهر خلاق بود که در مراسم رونمایی از تابلو شهر خلاق از دکتر نوبخت درخواست 5 میلیارد تومان اعتبار را داشتیم که خوشبختانه مورد موافقت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور قرار گرفت .

شهردار سنندج اعلام کرد : چندین بنای تاریخی در سطح شهر جهت احداث موزه موسیقی مورد نظر است که با حضور جمعی از مسولان استانی از این بناها بازدید بعمل آمد .

وی ابراز امیدواری نمود : با انتخاب بنای مورد نظر و توافق با مالکان این بناهای تاریخی بتوانیم نسبت به احداث و تجهیز موزه موسیقی در سنندج گام برداریم.

 

 

 

 

 

 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: