به گزارش خبرگزاری برنا؛ "احمد ترحمی" معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد یکشنبه‌شب در جمع شرکت‌کنندگان در پویش جهیزیه رضوی مهریز که با رعایت نکات بهداشتی در سالن بزرگ این شهر برگزار شد افزود: همکاری خیران و تلاش گروه‌های مردمی و تشکل‌ها نقش مهمی در بسترسازی ازدواج آسان دارد.

وی با بیان اینکه در این خصوص در استان طی سال‌های اخیر فعالیت‌های خوبی از سوی خیران با همکاری مسوولان در گسترش این امر انجام شد، ادامه داد: حضور جدی مردم در فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی موجب اقدام‌های موثر مورد نیاز جامعه است.

این مسوول با قدردانی از برگزاری پویش جهیزیه رضوی در مهریز با همکاری تشکل‌ها و خیران و پیگیری آن از سوی  مجموعه دولتی و فرمانداری یادآور شد: دولت برای تحقق برنامه‌های اجتماعی از هیچ کوششی با جلب مشارکت خیران دریغ ندارد.

ترحمی از پیگیری جمع‌آوری جهیزیه برای کمک به زوج‌های جوان نیازمند مهریز به عنوان یک ضرورت و موضوع مهم به خصوص برای جوانان یاد کرد و گفت: باید اینگونه مشارکت‌های مردمی با همت و همراهی همگان روز به روز در یزد تقویت شود.

همچنین فرماندار مهریز در ۱۶ بهمن‌ماه امسال گفته بود: جامعه عاری از ناهنجاری‌ها و آسیب‌های اجتماعی در گرو توجه به امر ازدواج است و برای تحقق آن باید با همکاری خیران و تشکل‌های شهرستان تسهیل گری و تقویت شود.

رضا زارع‌زاده مهریزی در آیین آغاز پویش ۱۱۰ جهیزیه رضوی افزود: این تعداد جهیزیه برای هر زوج شامل کالای ضروری زندگی با هدف تکریم خانواده‌های محروم از ولادت حضرت زهرا (س) تا ولادت حضرت علی (ع) تهیه و اهدا می‌شود.

وی بیان کرد: برای خرید هر سری جهیزیه بیش از ۴۰۰ میلیون ریال هزینه شد و کمک تمامی بخش‌ها و خیران نیکوکار برای ازدواج آسان  که جزو ضرورت های جامعه اسلامی است موجب کاهش آسیب‌های بزرگ اجتماعی مانند طلاق، بیکاری و  اعتیاد می شود

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: