به گزارش خبرگزاری برنا ایلام ، دکتر "محمد نوزری" نشست مجمع مردمی صلح و سازش غرب کشور با بیان اینکه انتخابات یک اصل اساسی در تعیین سرنوشت توسط مردم است و خواستار مشارکت بالا در انتخابات هستیم، افزود: در مسیر توسعه استان دست ما به سوی مردم دراز می کنیم وعزم ما برای حرکت در مسیر توسعه استان جدی است .

وی خواستار ورود بزرگان و مصلحان استان به امر فرهنگ سازی برای رعایت پرتکل های بهداشتی و عدم حضور مردم در اجتماعات، مراسمات و شب نشینی ها شد و اظهار داشت: مشارکت مردم ضامن موفقیت در امور پیش رو است و هر جا که از ظرفیت مردم برای رفع مشکلات استفاده کرده‌ایم موفق بوده‌ایم.

وی با بیان اینکه در امور پیش رو دست نیاز به طرف مردم دراز می کنم، گفت: امروز رفع مسائل و مشکلات جامعه نیازمند تلاش همکاری و کمک همگانی است و در این راستا برای پیشبرد امور از همه مردم عزیز و شریف استان به یاری و کمک می کنم.

سرپرست استانداری ایلام به اولویت کاری استان در حوزه ی آسیب های اجتماعی اشاره کرد و گفت: برنامه ریزی های لازم برای ۴ حوزه ی خودکشی، طلاق ، اعتیاد و حاشیه نشینی در استان انجام شده است و با همکاری و مشارکت های مردمی اقدامات خوبی نیز در این حوزه صورت گرفته که به جز خودکشی که رتبه ی خوبی در کشور نداریم، در اکثر آسیب های اجتماعی همچون طلاق رتبه ۳۱ کشور، اعتیاد استان ۲۹ کشور و غیره ر رتبه های آخر کشور قرار داریم.

وی با تقدیر و تشکر از زحمات و تلاش های بزرگان و ریش سفیدان استان در هیئت های صلح و سازش تأکید کرد: در بحث ایجاد یک مرکز برای فعالیت هیات های صلح و سازش یک مکان مناسب در اختیار این هیات ها قرار خواهد گرفت.

نوذری در بخش دیگری از سخنان خود به بحث کرونا در استان اشاره کرد و گفت: امروز دقیقا یک سال از از درگیری ما با کرونا می گذرد و معلوم نیست که بشر تا چه زمانی از دست این ویروس منحوس خلاص خواهد یافت.

وی ادامه داد: امروز ویروس جهش یافته انگلیسی وارد کشور شده است و وضعیت برخی از استان های اطراف ما خوب نیست و از شما بزرگان می خواهم که در زمینه فرهنگ سازی برای کنترل این بیماری همکار ما باشید و بخصوص در بحث برگزاری مراسمات مختلف و فرهنگ سازی برای عدم حضور مردم در این اجتماعات کمک کار و یاری گر باشید.

وی خاطرنشان کرد:امروز سبک زندگی ما در دوران کرونا تغییر کرده است و با توجه به همه گیری این ویروس بسیاری از فرهنگها و مراسم و آیین ها تغییر یافته است.

 سرپرست استانداری ایلام مشارکت در انتخابات را یک اصل اساسی تعیین سرنوشت توسط مردم دانست و افزود: در حال شروع فرایندهای انتخابات هستیم و از ۲۰ اسفند بحث ثبت نام شوراهای شهر و روستا شروع خواهد شد و همه ی تلاش ما بر سلامت، امنیت، مشارکت حداکثری در انتخابات است که در این راستا نیازمند کمک و همکاری بزرگان و مصلحان برای  مشارکت بالا و حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای هستیم.

 نوزری با بیان اینکه عزم ما برای حرکت در مسیر توسعه استان جدی است، تاکید کرد: مسیر توسعه استان از راه وحدت و برادری و همدلی می گذرد و در این مسیر گوش های ما مسئولان برای شنیدن خواسته ها، مطالبات، راهنمایی ها و پیشنهادات سازنده مردم باز است.

وی تصریح کرد: تلاش خواهیم کرد که استان را به سمت توسعه حرکت دهیم در این مسیر خطیر سخت نیازمند یاری و مشارکت مردم هستیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: