به گزارش خبرگزاری برناازلرستان؛  حجت الاسلام و المسلمین  شاهرخی در خطبه های  نماز جمعه این هفته خرم آباد با سفارش همگان به تقوای الهی، اظهار کرد:  راه نجات و رستگاری و همچنین خروج از ظلمات جهالت و رسیدن به نور هدایت تقوای الهی است.

اوبا بیان اینکه در آیه پنج سوره «حدید» تاکید شده که به خدا و پیامبرش ایمان آورید، از نعمت‌های در اختیار، به دیگران انفاق کنید، شما را جانشین خدا در روی زمین قرار دادیم ،افزود: کسانی که ایمان آورند و انفاق کنند دارای پاداش بزرگی هستند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان تصریح کرد: خطاب این آیه به مؤمنان است، نعمت‌ها امانتی در اختیار مؤمنان است و چه بهتر، از این نعمت‌های مادی انفاق کنند تا دیگران هم بهره برداری کنند.

حجت الاسلام شاهرخی بابیان  اینکه کسانی که ایمان آورند و انفاق کنند در نزد خدای متعال پاداش بزرگی دارند ،خاطر نشان کرد: نشانه ایمان انفاق در راه خدا است، انفاق و کمک به دیگران هم باید در راه خدا و به نیت الهی باشد.

او با بیان اینکه پایه انفاق باید دستگیری از نیازمندان در راه خدا باشد ،یادآورشد: اگر این امر برای کسب شهرت، جاه، مقام و… باشد، چیزی نیست که معارف اسلامی و آموزه‌های اسلامی به آن دستور داده باشد.

امام جمعه خرم آباد: از این رو وظیفه دولت‌های اسلامی است که به صورت پایه‌ای و اساسی عدالت اجتماعی را در جامعه برپا کنند.

حجت الاسلام شاهرخی با بیان  اینکه مردم هم در این رابطه وظیفه‌ای بر عهده دارند ،خاطر نشان  کرد: آنچه که برای انسان جاویدان باقی می‌ماند خدمتی است که به مردم انجام می‌دهد.

اوبا بیان اینکه اجرای عدالت اجتماعی وظیفه‌ای است که بر عهده حاکمیت است ،گفت: اما این وظیفه از مردم هم سلب نمی‌شود، به خصوص در ایام پایانی سال دولت‌ها و مردم پای کار باشند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان اینکه باید خود را موظف به مواسات بدانیم ،افزود: باید به جامعه هدفی که نیازمند است و خانواده های مسلمان و نیازمند را در مشکلات و نیازها کمک رسانی کنیم.

حجت الاسلام   شاهرخی با اشاره به ۱۳، ۱۴ و ۱۵ ماه رجب با عنوان ایام‌ البیض یا روزهای سفید، نام‌گذاری شده است، گفت: امام صادق (ع) می‌فرماید: کسی که بتواند این ایام را روزه بگیرد و شب‌ها را به عبادت مشغول شود، این شخص با پذیرش توبه از دنیا می‌رود.

او با تاکید بر انجام اعمال این روزها،افزود: این ایام که مبتلا به ویروس کرونا هستیم، فرصت بسیار خوبی است که به درگاه الهی تضرع کنیم، ارتباط و پیوند محکم با خدا برقرار کنیم تا شر این ویروس از سر جامعه بشریت، مسلمانان و ایران اسلامی کنده شود.

حجت الاسلام شاهرخی با بیان اینکه در ایام پایانی سال قرار داریم و شاهد افزایش قیمت در برخی از مواد غذایی هستیم یادآورشد: ریشه این امر، به ضعف در شبکه تولید و توزیع بر می‌گردد.

اوبا تاکید بر اینکه تنظیم بازار در روزهای پایانی سال نیازمند توجه بیشتری است ،خاطر نشان کرد: هماهنگی سازمان صمت، جهاد کشاورزی، اتحادیه اصناف و بازار و در نهایت تعزیرات حکومتی بیش از گذشته باید هماهنگی در این روزها داشته باشند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان اینکه قرارگاه ۱۷ ربیع که بعد از بیانات مقام معظم رهبری در مرکز لرستان و شهرهای استان و در کل کشور تشکیل شده در این راستا می‌تواند بسیار کار ساز باشد،گفت: مردم هم باید همکاری کنند، به میزانی که اقلام مورد نیاز هست خریداری کنند، ذخیره سازی کالا بیش از آنچه مورد نیاز هست، فضا را برای گرانی مواد غذایی و کالاهای مورد نیاز مردم فراهم می‌کند.

حجت الاسلام شاهرخی تصریح کرد: باید در این روزها تدابیر بهتری اندیشیده شود و به آنها عمل شود، اجرای ساز و کار نظارتی، هوشمند، قوی و اطمینان بخش از تولید تا مصرف باید صورت گیرد و این اقدامات نیز باید همراه با صحت، دقت و سرعت عملیاتی شوند زیرا این امر تنها راه برون رفت از آشفتگی بازار است.

اوبا بیان اینکه بعد از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، آنچه که از رئیس جمهور جدید این کشور و همچنین سه کشور اروپایی دیگر شنیدیم همان سخنان طلب کارانه، مستکبرانه و به دور از منطق و استدلال گذشتگان است گفت : مقام معظم رهبری هم گوشزد کردند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان بابیان  اینکه این نوع ادبیات مسبوق به سابقه است ، تاکید کرد: آمریکا و سه کشور اروپایی از ابتدای برنامه اقدام مشترک و برجام، به تعهدات خود عمل نکردند، ایران اسلامی تا مدت‌ها به تعهدات خود عمل کرد، اما وقتی دید طرف مقابل به تعهدات خود عمل نمی‌کند به تدریج مقداری از تعهدات خود را کاهش داد.

حجت الاسلام شاهرخی گفت : ما مشاهده می‌کنیم که آمریکا و سه کشور اروپایی همچنان درباره تعهدات ایران اسلامی صحبت می‌کنند، سخن از تعهدات خودشان نیست، بازگشت ایران به برجام را به صورت یک جانبه درخواست می‌کنند.

او با اشاره به مصوبه مجلس شورای اسلامی تحت عنوان اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، تصریح کرد: کشورهایی که عضو سازمان آژانس بین المللی هستند، متعهد هستند که مقرراتی را رعایت کنند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان  اینکه در برجام، ایران اسلامی متعهد شد که بازرسی‌های فراتری را از مقررات، در اختیار آژانس بین المللی قرار دهد و این چیزی بیش از تعهدی بوده که همه کشورها قبول می‌کنند ،ادامه داد: اخیراً رئیس آژانس بین المللی انرژی اتمی به ایران سفری داشت و با مقامات ایرانی گفتگوهایی را انجام داد، بر اساس مصوبه مجلس ما دیگر متعهد به نظارت «فرا پادمانی» نیستیم، اما دستگاه‌های قوه مجریه پذیرفتند که اطلاعات هسته‌ای ایران به مدت سه ماه در دوربین‌های آژانس ضبط شود، اگر در این سه ماه آمریکا و سه کشور اروپایی به تعهدات خود عمل کردند فعالیت‌های ضبط شده در اختیار آژانس بین المللی قرار داده شود و اگر به تعهدات خود عمل نکردند این اطلاعات پاک شود.

حجت الاسلام شاهرخی گفت: البته نمایندگان مجلس به چنین چیزی اعتراض داشتند، باید در کشور یک صدا شنیده شود و آن صدا هم پیروی از رهنمودهای مقام معظم رهبری است.

اوبا بیان اینکه قانون راهبردی لغو تحریم‌هایی که مصوب مجلس شورای اسلامی است باید اجرا شود و به وعده‌های اروپا و آمریکا هم نباید اعتماد کرد،ف افزود:باید مراقبت حیله‌های شیطان بزرگ در این جهت باشیم.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان اینکه در روزهای پایانی سال هستیم و ماه هایی از فعالیت دولت باقی مانده است ،تصریح کرد: در این روزها مردم از مسئولین اجرایی و قضائی و نمایندگان مجلس انتظار فعالیت‌های مفید و نتیجه بخش را دارند.

حجت الاسلام شاهرخی با اشاره به اینکه یک هزار و ۴۵۰ میلیارد تومان در سفر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی در ۲۰ بهمن امسال برای لرستان اختصاص پیدا کرد که باید جذب شود، گفت: این عدد تخصیص پیدا کند تا طرح‌های نیمه تمام به اتمام برسند.

او بیان کرد: احداث ۱۰ هزار مسکن اقدام ملی و همچنین مسکن و اشتغال برای فرزندان شهدا و جانبازان که تفاهم نامه آنها در استان منعقد شده باید عملیاتی شوند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان اینکه تخصیص آب در حد متوسط کشور ۴۶  درصد به لرستان باید محقق شود  یادآورشد: همچنین شروع به کار کارخانه‌های تعطیل شده و یا نیمه تمام رها شده که مشکل حقوقی،قضائی و مالی دارند باید عملیاتی شود.

حجت الاسلام شاهرخی بر ضرورت بهبود و اجرای طرح بازآفرینی شهری و رساندن مرکز استان و شهرهای استان در حد و اندازه‌ای که لایق مرکز لرستان بوده، تاکید کرد وگفت : اینها مطالبات مردم است.

او افزود: عدالت در به کار گیری نیروها در همه سطوح شرکتی، حجمی، قراردادی و…، عدم تبعیض، ایجاد فرصت‌های شغلی برابر و… در استان باید مورد توجه قرار بگیرد.

خطیب نمازجمعه خرم آباد  با بیان اینکه گام‌هایی برای احیای کارخانه‌های تعطیل برداشته شده است ، ادامه داد: مردم مطلع باشند که ما پیگیر این مطالبات به حق آنها هستیم.

حجت الاسلام شاهرخی با اشاره به میلاد امام علی (ع) و روز تربیت،  افزود: شهیدان محمد علی رجایی و حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد جواد باهنر بنیان گذار معاونت پرورشی، فرهنگی و امور تربیتی بودند خوشبختانه در استان لرستان بخش‌های معاونت پرورشی، فرهنگی و تربیتی کارهای خوبی را در راستای اشاعه فرهنگ قرآنی، هنر فاخر، سرود های دینی و مذهبی و… انجام داده‌اند، البته برای رسیدن به آرمان ها و اهداف راه طولانی در پیش داریم.

او گفت: جداسازی دنیای حلال از حرام، بهره بردن و تلاش در مسیر دنیای حلال و بهره‌گیری از نعمت‌های آن، دوری از آرزوهای خیالی و پوچ که سبب غفلت انسان می‌شود، تواضع و تکبر گریزی، امیدواری و دوری از یاس و پرهیز از اشرافیگری و رفاه زدگی که منجر به رذیلت‌های اخلاقی می‌شود از جمله مهمترین اصول تربیتی از نگاه امیر المومنین (ع) و اسلام است.

 

 

 

 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: