به گزارش خبرگزاری برنا_یزد، حجت‌الاسلام "عبدالرضا محی‌الدینی" امام‌جمعه مهریز دوشنبه‌شب در نشست با  مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران یزد به اهمیت ترویج فرهنگ شهادت در جامعه با توجه به تهدید نرم دشمنان اشاره کرد و افزود: استفاده از تابلوهای مناسب با عکس شهدا همراه با مختصری از معرفی آنها با طراحی مناسب نقش مهمی در آشنایی با شهیدان دارد.

وی ادامه داد: با وجود اهمیت موضوع و فرصتی که هم‌اکنون به خاطر این موقعیت در اختیار منطقه است ، هنوز استفاده مناسبی از آن برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت صورت نگرفت .

رییس شورای فرهنگ عمومی مهریز گفت: در این مورد در برخی شهرها که در مسیر جاده های اصلی کشور قرار دارد،  کارهای خوبی با تهیه و نصب تندیس و عکس و تابلوهای مناسب مخصوص معرفی شهدا انجام شد.

محی‌الدینی با اشاره به اینکه تاکنون در این ارتباط بارها مطالبه شهروندان برای نصب تابلوهای شهدا در ورودی و مسیر جاده اصلی حوزه استحفاظی شهرستان اعلام شد و با وجود اهمیت و نقشی که دارد هنوز اقدامی صورت نگرفت ،مناسب است در آستانه سال نو اقدامی به عمل آید.

وی یادآور شد: باید از موقعیت منطقه و سال جدید برای ترویج فرهنگ شهادت که نیاز مهم جامعه در مقابل هجمه فرهنگی و رسانه‌ای دشمنان و تهدید نرم آنهاست، بهتر و بیشتر استفاده شود و از بنیاد شهید و امورایثارگران انتظار می‌رود با همکاری سایر نهادها اقدام لازم را انجام دهند.

همچنین حجت‌الاسلام عباس زارع گاریزی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران یزد به اهمیت استفاده از فضاهای شهر برای نصب تصاویر شهدا  اشاره کرد و گفت: در این مورد از سوی  اداره کل با همکاری سایر مجموعه‌های فرهنگی شهرستان پیگیری صورت می‌گیرد.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: