به گزارش خبرگزاری برنا از کردستان؛ محمد شاه‌ویسی رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بانه گفت: این تالارها به رغم هشدارهای جدی ستاد مقابله با کرونا و توصیه‌های اکید متولیان حوزه سلامت شهرستان اقدام به برگزاری مراسم بدون مجوز و عدم رعایت شیوه نامه های بهداشتی کرده بودند.

او با بیان اینکه صدور مجوز جدید برای فعالیت تالارها و اماکن عمومی مانند باشگاه های ورزشی و مساجد تا اطلاع ثانوی ممنوع است، افزود: ستاد پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در بانه ملزم به رعایت کامل دستورالعمل‌های ابلاغی ستاد ملی مبارزه با کرونا در وضعیت نارنجی است و بر اجرای کامل آن نظارت خواهد داشت.

شاه‌ویسی افزود: گشت های مشترک ادارات در راستای اجرای مصوبات ستاد کرونا روزانه از اماکن عمومی شهر بازیدید می کنند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف با متخلفین برابر قانون برخورد می شود.

او از شهروندان خواست به صورت جدی از تجمع در اماکن عمومی و برگزاری مراسم و مجالس و دورهمی‌ها و مهمانی ها برای جلوگیری از شیوع گسترده کرونا خودداری کنند.

شاه‌ویسی با اشاره به اهمیت ماندن در خانه افزود: بی اهمیتی یا نادیده گرفتن ویروس کرونا، تعداد مبتلایان را افزایش و کادر بهداشت و درمان را با فرسودگی مواجه خواهد کرد.

او با اشاره به اهمیت ماسک در پیشگیری از بیماری کرونا گفت: باید در هنگام خروج از منزل و حضور در اماکن بسته و عمومی از ماسک استفاده شود و فاصله اجتماعی را رعایت کنند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: