به گزارش خبرگزاری برنا استان البرز، اسدالله حیدری اظهار کرد: شهرستان کرج به عنوان مرکز استان البرز با یک میلیون و 800 هزار نفر جمعیت جز کلانشهرهای کشور محسوب می شود و با توجه به مقوله مهاجر پذیری و هجوم اتباع غیر قانونی و قانونی به این شهر، چالش ها و آسیبهایی در آن ملاحظه می شود که این امر حجم کار بهزیستی را چندین برابر کرده است.

وی افزود: این شرایط تلاش مضاعفی می طلبد که در این زمینه کارکنان بهزیستی بسیار خوش درخشیده اند  با این حال، همچنان موانع و چالشهایی وجود دارد که باید ضمن تلاش بیشتر و ارائه راهکارهای تخصصی حل و فصل شوند.

حیدری در خصوص فعالیت حوزه های بهزیستی استان گفت: در سالی که گذشت در حوزه توانبخشی، فعالیت های موثر و مفیدی صورت گرفت که اهم این فعالیت ها در راستای کنترل بیماری کووید ۱۹ بود که به خوبی مدیریت و کنترل شد و آسیب و تلفات ناشی از آن به حداقل ممکن رسید .

مدیرکل بهزیستی استان البرز تصریح کرد: در حال حاضر در بحث انجام واکسیناسیون استان البرز پیشگام بود و نخستین استانی بود که واکسیناسیون را شروع کرد و به پایان رسانید که این یک گام موثر و دستاورد بسیار ارزشمندی محسوب می شود.

وی در خصوص اقدامات صورت گرفته در حوزه مشارکت های مردمی گفت: بهزیستی استان البرز در حوزه مشارکت های مردمی فعالیت های بسیار موثری انجام داد و با وجود رقابت نزدیکی که میان استان های کشور در این حوزه حاکم بود، توانست در دفاتر مختلفی که دارد به کسب رتبه برتر نائل شود.

دکتر حیدری افزود: معاونت پیشگیری نیز در استان فعالیت های موثری داشت و در زمینه افتتاحیه های مراکز جدید و مورد نیاز در این حوزه ، بالاخص افتتاح مرکز جامع درمان اعتیاد آقایان و بانوان که برای نخستین بار در استان البرز صورت گرفت تلاش مضاعفی داشتند.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: