به گزارش خبرگزاری برنا؛ "مجید جوادیان‌زاده" مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد در حاشیه دومین کارگروه مد و لباس استان یزد از "حمید رضا فلاحی" هنرمند دارایی بافی یزد که در حفظ این میراث ارزشمند هنری و فعالیت میکند تقدیر و تجلیل کرد.

فلاحی هنرمند فعال در عرصه نساجی استان یزد که با تلاش و پشتکار هنر دارایی بافی که از پارچه های قدیمی یزد می باشد را زنده نگه داشته و در این راه ادامه دهنده تلاشهای مرحوم پدربزرگ ارجمندشان مرحوم "غضنفر ملک ثابت" از پیشکسوتان دارایی بافی استان می باشد.

در متن تقدیر مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد آمده است: " درخشش و بالندگی فرهنگ و هنر یک سرزمین در دستان توانمند هنرمندانی است که سخت کوشی,عشق و احیای ارزشهای آن شهر را چشم انداز رسیدن به بلندای روشن قله های سرافرازی و سربلندی مرز و بوم خود ساخته اند.

تلاش  بی وقفه جنابعالی در سالیان متمادی برای  زنده نگهداشتن هنر دارایی بافی در یزد ،یادگار ماندگاریست که اثر خود را در جامعه ما تا آینده های دور بر جای  خواهد  نهاد.  بی شک این اقدام ارزشمندتان  و همچنین زنده نگه داشتن نام و یاد پدربزرگ گرامیتان , هنرمند دارایی بافی یزد مرحوم غصنفر ملک ثابت  جای  تشکر و قدردانی دارد."

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: