به گزارش خبرگزاری برنا استان البرز، نورمحمد فردی با بیان اینکه ۷ استان از جمله استان البرز در وضعیت قرمز قرار گرفته ، اظهار کرد:  شهرستان طالقان نارنجی و اشتهارد زرد و سایر شهرستان های استان در وضعیت قرمز قرار دارند.

فردی تصریح کرد: در شهرستان های استان هر کدام بر اساس دستور العمل های گذشته با توجه به وضعیت رنگ ها محدودیت های خاص خود را دارند که باید به دقت پروتکل ها را رعایت کنند تا وضعیت را بتوان مدیریت کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز با بیان اینکه تهران و البرز در وضعیت کرونا یک استان دیده شده اند گفت: طرح  تردد خودروها به شیوه گذشته اجرا می شود.

 وی با بیان اینکه آمار بیماران به شدت در حال افزایش است و مردم باید به دقت دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنند و تذکر ها بسیار ضروری تر از گذشته باید باشد، افزود: برای اینکه مردم در جریان امور قرار گرفته و بیش از پیش شاهد رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شرایط کنونی باشیم، تبلیغات محیطی و فعالیت‌های مختلف در فضای مجازی صورت گیرد.

رییس شورای اطلاع رسانی استان تصریح کرد: همکاری شهروندان البرزی نقطه قوت ما در مقابله با کرونا است که با فاصله گذاری اجتماعی و رعایت اصول بهداشتی و عدم حضور در اجتماعات تا کنون بر این امر تداوم بخشیدند اما با توجه به وضعیت شهرستان های استان به شهروندان البرزی هشدار می دهم که نشانه ها را جدی تر بگیرند و از ترددهای غیرضروری در سطح شهر خودداری کنند.

معاون استاندار گفت: رسانه‌های استان البرز از زمان شیوع کرونا  رسالت خود را به خوبی انجام داده‌اند اما این پایان کار آنها نیست،  بی‌تفاوتی رسانه‌ای می‌تواند به عادی انگاری وضعیت در جامعه منجر شود و می‌بایست همچنان زنگ هشدار توسط رسانه‌ها برای مردم و جامعه نواخته شود.

فردی گفت: رسانه های دغدغه محور می توانند رفتارهای صحیح مردم در مبارزه و پیشگیری از کرونا را بیان و جامعه را هوشیار و با تولیدات رسانه ای  در راستای کم کردن ضریب شیوع و نفوذ کرونا عمل کنند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: