به گزارش خبرگزاری برنا استان البرز، غفور قاسم پور اظهار کرد: مسافرت ها، دورهمی ها، ترددهای درون شهری، حضور در مراکز خرید و پاساژگردی ها و عادی انگاری کرونا و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی موجب شد  تا شرایط کرونا در سطح کشور دچار تغییر شود.

وی افزود: برغم هشدارهای جدی که صورت گرفته بود از فوتی های تک رقمی بهمن و اسفند امروز در فروردین ماه روند ابتلا و مرگ و میرها دو رقمی شده است که حاکی از پیک جدید بیماری کرونا است.

فرماندار کرج در ادامه از اعمال محدودیت های جدید در کرج خبر داد و گفت: از 18 فروردین بمدت دو هفته بمنظور مدیریت بیماری کرونا و کاهش میزان ابتلا محدودیت های جدیدی را اعمال خواهیم کرد؛ در ادامه پس از بررسی وضعیت تصمیمات جدیدی که مورد نیاز است اتخاذ خواهد شد.

معاون استاندار همچنین از آغاز فعالیت گشت ها و بازرسی های مشترک سپاه پاسداران، اتاق اصناف، سازمان صنعت و معدن و فرمانداری کرج خبر داد و  تصریح کرد: بیشترین آمار مبتلایان به کرونا مربوط به حضور افراد در کافی شاپ ها و رستوران ها بوده است به همین جهت سخت گیری ها در این مراکز بیشتر خواهد شد.

وی با قدردانی از همراهی اصناف در اجرای دستور العمل های ستادهای ملی و استانی مدیریت بیماری کرونا،سلامت مردم را اولویت اصلی دانست و  افزود: طی اطلاعیه ای به صنوف و اتحادیه ها، از روزهای آینده فعالیت کلیه صنوف( بجز مراکز خدماتی گروه سطح یک و مشاغل ضروری)، بمدت دو هفته  در کرج تعطیل خواهد بود.

 قاسم پور با اشاره به تجربه و سوابق پیشین شهرستان کرج در پیک مدیریت کرونا افزود: اواخر هفته جاری بازرسی ها نیز در سطح شهر از سر گرفته و رعایت پروتکل ها تشدید خواهد شد ضمن اینکه با ناقضان قوانین ضد کرونایی نیز برخورد می شود.

فرماندار کرج همچنین از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز خواست تا مدیریت جو روانی استان را بنابر وظیفه ذاتی خود با استفاده از ظرفیت رسانه ای صدا و سیما، خبرگزاری ها، فضاهای مجازی و.. به انجام رساند.

وی افزود: شهرداری کرج و شهرداری های شهرهای اقماری نیز از طریق تلویزیون های شهری و بیلبوردها و ناوگان های حمل و نقل عمومی شهری روند اطلاع رسانی شرایط قرمز کرونایی استان را بنحو گسترده ای با هدف آگاهی بخشی به مردم صورت دهند.

قاسم پور در خصوص وضعیت تردد خودروها با پلاک های غیر بومی نیز گفت: هرگونه تردددرون شهری از طریق پلاک غیر بومی از کرج به سایر شهرها ممنوع می باشد و دوربین های نظارتی تخلفات را ثبت می کنند.

وی افزود: البته کرج و تهران و در بحث ترددها یکپارچه دیده شده اند اما در انتهای حوزه استحفاظی کرج منطقه نساء و شهرستانک از روزهای آتی ایستگاه های کنترل پلیس مستقر خواهد شد و اجازه ورود و خروج پلاک های غیر بومی داده نخواهد شد.

معاون استاندار ادامه داد: کلیه پارک ها و تفرجگاه ها نیز می بایست تعطیل باشند و شهرداری کرج در این زمینه نظارت لازم را انجام دهد.

فرماندار کرج تاکید کرد: سلامت مردم مهم است و قانون ضمانت نامه اجرایی در رعایت مصوبات ستاد ملی و استانی مدیریت کرونا خواهد بود.

وی در خصوص  فعالیت کارکنان در ادارات هم گفت: در شهرهای قرمز شاهد حضور دو سوم کارمندان هستیم اما فرمانداری ها و استانداری ها که ماموریت های اساسی دارند شامل حال محدودیت فعالیت کارمندان نخواهند بود.

معاون استاندار ادامه داد: نظارت بر ناوگان حمل و نقل عمومی ، بانک ها، داروخانه ها، دفاتر پیشخوان دولت و سایر مراکز با سطح مراجعات بالا شدت خواهد گرفت.

قاسم پور ادامه داد: برگزاری هر گونه نمایشگاه فصلی و عمومی نیز ممنوع است و مراسم عروسی و عزا هم در این ایام مجاز نیست.

معاون استاندار افزود: بازرسین صمت، ‌فرمانداری، ‌اصناف، دانشگاه علوم پزشکی و نیروی انتظامی روند اجرای مصوبات ستاد مدیریت بیماری کرونا را در شهرستان کرج رصد و از فردا پایش تیم های مشترک آغاز می شود.

وی گفت: قانون ماسک اجباری از درب منزل نیز در سطح شهرستان کرج بصورت جدی اجرایی خواهد شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: