به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، فرزاد فتاحی در خصوص وضعیت فعالیت اماکن ورزشی مشهد با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا، اظهار کرد: تمام اماکن ورزشی مشهد، اماکن آبی، سالن‌های ورزشی و باشگاه‌های بدنسازی تا اطلاع‌ ثانوی تعطیل خواهدبود. مدت تعطیلی اماکن ورزشی دو هفته است، اما در صورت تمدید محدودیت‌ها، اطلاع‌رسانی انجام خواهدشد.

وی افزود: در بخش‌نامه ابلاغی از سوی ستاد کرونای استانی، تعطیلی سالن‌ها و اماکن رشته‌های مختلف ورزشی به صورت جداگانه تفکیک نشده است. در حال رایزنی هستیم که مشخص شود چه رشته‌هایی مشکلی برای فعالیت ندارند. با دانشگاه علوم پزشکی مشهد و فدراسیون پزشکی ورزشی در حال رایزنی هستیم تا محدودیت فعالیت رشته‌های ورزشی به طور واضح مشخص شود و رشته‌ها را از یکدیگر تفکیک کنند. تا زمانی که تفکیک رشته‌های ورزشی مشخص نشود، بر اساس ابلاغیه ستاد کرونای استانی عمل خواهیم کرد.

فتاحی تصریح کرد: باشگاه‌های بدنسازی پیش از این در گروه‌های شغلی سه و چهار قرار نداشتند، اما اخیرا به گروه‌های شغلی سه وارد شده و مطابق مصوبه ستاد ملی کرونا، گروه‌های شغلی سه و چهار در شهرهای با وضعیت نارنجی با محدودیت مواجه می‌شوند.

مدیرکل ورزش‌وجوانان خراسان رضوی در خصوص تاثیر شیوع گسترده کرونا در برگزاری مسابقات بین‌المللی دوومیدانی در مشهد خاطرنشان کرد: مسابقات دوومیدانی در فضای باز برگزار می‌شود. کلیه شرکت‌کنندگان خارجی باید پیش از ورود به مشهد، واکسن کرونا زده باشند. همچنین پیش از برگزاری مسابقات از تمامی شرکت کنندگان داخلی و خارجی تست کرونا خواهیم گرفت.

فتاحی یادآور شد: پروتکل‌های بهداشتی در این مسابقات به طور کامل رعایت خواهدشد. محدودیت‌های کرونایی شامل مسابقات و اردوهای ملی و بین‌المللی نمی‌شود و مشکلی بابت میزبانی از مسابقات بین‌المللی دوومیدانی در مشهد نداریم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: