به گزارش برنا آذربایجان‌غربی، محمدمهدی شهریاری روز چهارشنبه هجدهم فروردین در نشست رفع موانع پروژه های آب و خاک که با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی برگزار شد با اشاره به اینکه از مجموع ۵۰ هزار هکتاری که مقرر شده وزارت جهاد کشاورزی و وزارت نیرو در سطح کشور امسال مجهز به شبکه آبیاری و زهکشی نمایند، سهم استان ۲۳ هزار هکتار است افزود: امیدواریم با رفع موانع موجود شاهد بهره برداری از این میزان شبکه آبیاری مدرن در راستای توسعه کشاورزی باشیم.

وی افزود: دولت برای بهبود سیستم آبیاری نوین در برخی استان های کشور برنامه ریزی نموده تا ۲۲۷ هزار هکتار را مجهز نماید که سهم استان ۶۲ هزار هکتار است. از مجموع ۶۲ هزار هکتار نیز ۷ هزار هکتار به بهره برداری رسیده و مابقی نیز با پیشرفت میانگین ۹۰ درصد در مراحل نهایی قرار دارد.

استاندار آذربایجان غربی تصریح کرد: با اتمام پروژه های در دست اجرا علاوه بر اینکه برای ۷۰ هزار نفر شغل ایجاد و ۳۳ هزار هکتار از اراضی دیم به آبی تبدیل می شود، میزان تولید محصول استان نیز ۷۳۰ هزار تن افزایش خواهد یافت.

شهریاری با تاکید بر اینکه ۲۷ هزار هکتار از مجموع ۶۲ هزار هکتار سهمیه استان در مراحل نهایی قرار دارد گفت: برای اتمام این میزان ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که وزارت جهاد کشاورزی برای تامین آن قول مساعد داده است.

وی بر ضرورت تامین آب پروژه های آبیاری اجرا شده نیز تاکید کرد و افزود: اگر آب پروژه های اجرا شده و در دست اجرا تامین و پیش بینی نشود تمام هزینه های انجام شده به هدر خواهد رفت. وزارت جهاد و نیرو باید در این زمینه هماهنگ تر عمل کنند تا کشاورزان متضرر نشوند.

خبرنگار: سینا پسران افشاریان

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: