به گزارش خبرگزاری برناازلرستان؛ در این دیدار، دکتر علی نژاد ضمن قدردانی از تلاش های انجام شده، گفت: در رشته هایی که استان لرستان پتانسیل دارد و می تواند مدال اور باشد، باید برنامه ریزی جدی تر صورت بگیرد تا نسبت به گذشته، سهم بیشتری از سبد مدال اوری در بازیهای آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو داشته باشد.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای تاکید کرد که ستاد بازیهای المپیک ۲۰۲۱ و آسیایی ۲۰۲۲ در استان لرستان تشکیل شود.

دکتر علی نژاد همچنین گفت: برای سال ۱۴۰۰ برنامه های هیات های ورزشی تحت پوشش با رعایت پروتکل های بهداشتی و نظارت اداره کل پی گیری شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان لرستان با اشاره به اینکه در سال ۱۴۰۰ توجه بیشتری به ورزش بانوان، همگانی و روستایی خواهد شد، گفت: استان لرستان در رشته های کشتی، بوکس، دوچرخه سواری و برخی رشته معلولین و جانبازان از جمله پرتاب نیزه و دیسک و تیراندازی و تیروکمان همواره قهرمانان مطرحی را به ورزش ایران معرفی کرده و برای بازیهای آسیایی ۲۰۲۲ توجه بیشتری به آنها خواهد شد.

حشمت الله امان الهی  با اشاره به شرایط فلج کننده کرونایی در ورزش ولزوم  حمایت همه جانبه از همه رشته ها و هیاتها و استفاده از فضای مجازی افزود: ورود بخش خصوصی در ورزش لرستان را به فالک نیک می گیریم و در ۶ ماهه دوم در ۲۰ لیگ برتر در کشور برگزار شده  است که لرستان در سه لیگ قهرمان کشور شد که این موضوع  یک اتفاق نادر و بزرگ‌ برای ورزش استان بود .

او با بیان  اینکه لرستان در همه زمینه ها و رشته ها استعداد خوب و بالقوه دارد ،تصریح کرد:  در برخی رشته زمینه بهتری مهیاست و با تشکیل ستاد استانی بازیهای آسیایی و المپیک برخی رشته های مستعد  شانس کسب سهمیه و مدال از جمله کشتی، بوکس، دو و میدانی، جودو،  دوچرخه سواری، وزنه برداری،  ووشو ،قایقرانی و... در اولویت قرار خواهند گرفت و حمایت خواهند شد .

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: