به گزارش خبرگزاری برنا استان البرز، در این راستا سال گذشته با حساسیتی دوچندان موضوع تغییر کاربری اراضی کشاورزی و منابع طبیعی از سوی دادگستری البرز دنبال شد وحدنصاب جدیدی  در این بخش به ثبت رسید.

این مهم امسال نیز با جدیت دنبال خواهد شد و در این خصوص رئیس دادگستری شهرستان ساوجبلاغ از آزادسازی 123 هکتار از اراضی تغییر کاربری یافته این شهرستان در منطقه قنبرآباد خبر داد.

احمد نوروزی با اشاره به آزادسازی بخش دیگری از اراضی تغییر کاربری یافته این شهرستان در سال جدید گفت: این آزادسازی ها در راستای اجرای مصوبات قرارگاه صیانت از بیت المال و مقابله با تغییر غیرمجاز کاربری اراضی  دادگستری استان البرز و پیگیری دستور رئیس کل دادگستری استان در خصوص گزارش واصله از حوزه ریاست قوه قضائیه انجام شد.

رئیس دادگستری ساوجبلاغ افزود: بدین منظور با همراهی مسئولان جهاد کشاورزی شهرستان اقدام به بازدید میدانی از روستای قنبرآباد و حاجی آباد کرده و صحت و سقم گزارشات واصله مورد بررسی قرار گرفت و با تایید گزارش، به جهاد کشاورزی اعلام شد که در اولین فرصت نسبت به اعمال تبصره 2 ماده 10 قانون مقابله با تغییر کاربری اراضی زراعی و باغی اقدام کند.

نوروزی با اشاره به اینکه عملیات آزادسازی با نظارت مستقیم وی و دادستان شهرستان و با حضور عوامل اداره جهاد کشاورزی انجام شده بیان کرد: بدین منظور 123 هکتار از اراضی واقع در روستای قنبرآباد بخش مرکزی آزاد و به وضعیت سابق اعاده شد.

4

2

3

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: