به گزارش خبرگزاری برنا استان البرز، دکتر نفسیه خسروی اظهار کرد : با توجه به موج چهارم بیماری کرونا و لزوم دسترسی راحت و سریع مردم به داروهای درمان سرپایی کرونا ، داروخانه هایی جهت توزیع این داروها در استان مشخص شده است که تنها این داروخانه های منتخب اجازه توزیع داروهای درمان کرونا با نسخه پزشک را دارند.

وی افزود: تعداد داروخانه های منتخب به زودی طی فراخوانی که توسط معاونت غذا و داروی دانشگاه اعلام میشود  به صد داروخانه  افزایش می یابد .

دکتر خسروی تصریح کرد : تا کنون  69 داروخانه منتخب برای  توزیع داروهای بیماری کرونا مشخص شده است اما به زودی طی فراخوان و با ارزیابی امتیازات کسب شده توسط داروخانه ها این لیست به 100 داروخانه در سطح استان خواهد رسید .

دکتر نفسیه خسروی افزود:  با توجه به تمهیدات انجام شده خوشبختانه استان البرز از نظر تامین اقلام دارویی مورد نیاز برای درمان بیماران بستری و سرپایی استان و اقلام محافظت فردی نظیر محلول های ضد عفونی کننده ، ماسک ، شیلد و غیره هیچ کمبودی نداشته و کارشناسان این معاونت بصورت دقیق و شبانه روزی توزیع این اقلام در داروخانه ها را پایش و در صورت مشاهده تخلف احتمالی برخورد لازم را انجام خواهند داد.

وی در ادامه از مردم  خواست با رعایت دستورالعمل های بهداشتی به حفظ سلامت خود و عزیزانشان کمک کنند و یاریگر مدافعان سلامت باشند.

فهرست داروخانه های منتخب برای دریافت داروهای کرونایی در لینک زیر آمده است:

111

112

113

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: