به گزارش خبرگزاری برنا؛ حجت‌الاسلام "عبدالرضا محی‌الدینی" امام جمعه مهریز در پیام جمعه این هفته شهرستان به اهمیت انتخابات و توصیه‌های مقام معظم رهبری در ارتباط با آن اشاره کرد و افزود: رسانه‌های بیگانه از مدت‌ها قبل با ایجاد جنگ روانی و شایعات و  شبهات به دنبال جلوگیری از حضور مردم در این میدان سرنوشت‌ساز هستند.

وی ادامه داد: مردم باید با هوشیاری و بصیرت دینی و انقلابی آگاهانه گوش به فرمان مقام معظم رهبری پای در میدان انتخابات که برای آینده کشور و نظام از اهمیت بسزایی برخوردار است گذاشته و بار دیگر نقشه شوم استکبارجهانی و معاندان و منافقان را خنثی کنند.

رییس شورای فرهنگ عمومی مهریز به اهمیت انتحاب اصلح در این عرصه توسط مردم با بررسی برنامه‌ها، طرح‌ها، عملکردها و گزینش فرد مناسب انقلابی اشاره کرد و یادآور شد: فردی باید در منصب ریاست جمهوری کشور ایران قرار گیرد که متدین و متخصص و توانایی حل مشکلات اقتصادی را داشته باشد .

محی‌الدینی تصریح کرد: حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم در گرو انتخاب درست مردم و گزینش ریاست جمهوری اصلح است و در این خصوص همه مردم باید برای تحقق اهداف نظام در این عرصه تعیین کننده حضوری گسترده و حماسی داشته باشند .

امام جمعه مهریز در ادامه به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص برجام و رسالت مسوولان در عمل به توصیه‌های معظم‌له به خصوص در باب مذاکرات اشاره کرد و گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید با ظرافت و دقت‌نظر مسایل مرتبط با مذاکرات را رصد کنند و باید مواظب بود دشمن به اهداف خود نرسد.

محی‌الدینی بیان کرد: مسوولان  مذاکره کننده اگر خدای نکرده فریب دشمنان را در این مباحث مهم بخورند قطعا باید در پیشگاه نظام و مردم جوابگو باشند که بی‌توجهی به منویات مقام معظم رهبری و در نظر نگرفتن مصالح کشور گناهی نابخشودنی و اصلا پذیرفته نیست.

وی به تداوم ویروس کرونا در جامعه اشاره کرد و گفت: مردم باید برای پیشگیری از آن به تمامی شیوه‌نامه‌های بهداشتی، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک را در کنار سایر موارد دقیق رعایت کنند که نقش مهمی در مهار و کنترل آن در جامعه دارد.

مدیر حوزه‌های علمیه مهریز به اهمیت ماه مبارک رمضان و ضرورت استفاده آحاد مردم و جوانان از تمامی لحظات ملکوتی آن اشاره کرد و گفت: تلاوت قرآن مجید، دعا و استغفار و رسیدگی به حال نیازمندان جزو اموری است که باید از فرصت رمضان برای تحقق آنها استفاده شود.

محی‌الدینی از اینکه توسط برخی از متولیان امر و هیات امناها به نظافت مساجد رسیدگی نمی‌شود ابراز ناخرسندی کرد و گفت: باید بیش از گذشته مساجد که سنگر دین و اسلام و انقلاب اسلامی است در ابعاد مختلف به خصوص زیبایی و نظارت برجسته و الگو باشد.

امام جمعه مهریز، میلاد باسعادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) و رحلت جانسوز حضرت خدیجه کبری (س) را تبریک و  تسلیت گفت و بر شناخت سیره ائمه اطهار (ع) و  عمل به وظایف شرعی را در تمامی لحظات مورد تاکید قرار داد که عزت و سعادت انسان در گرو روحیه معنوی و انقلابی است.

محی‌الدینی، روز پنجم اردیبهشت‌ماه را، روز شکست سنگین آمریکا در صحرای طبس ذکر کرد و به توطئه‌های دشمنان در ۴۲ سال گذشته در ابعاد مختلف نظامی، فرهنگی، روانی و اقتصادی اشاره کرد و درایت و هوشیاری مردم و مسوولان را در برابر آنها خواستار شد.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: