به گزارش خبرگزاری برنا از کردستان؛ محمد ابراهیم زارعی بە مناسبت آغاز هفتە کار و کارگر، ضمن حضور در میان جمعی از کارگران شاغل در بیمارستان‌های تامین اجتماعی، کوثر و شهرداری منطقه ۲ سنندج بصورت نمادین از مقام کارگران تجلیل کرد.


وی با بیان اینکه کارگران نقش آفرینان اصلی در توسعه، تولید و رونق اقتصادی هستند، افزود: کارگران جزو شریف ترین اقشار جامعه هستند که همواره باید مورد توجه و حمایت قرار بگیرند.


زارعی نبود مهارت را یکی از ضعف‌های اساسی در میان جامعه کارگری ذکر کرد و اظهار داشت: وجود نیروی ماهر کار علاوه بر ارایه خدمات مطلوبتر می تواند در بالا بردن سطح درآمدی و رفاه بیشتر، نقش ایفا کند.


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان از دستگاه‌ها و سازمان‌های متولی مهارت آموزی در استان خواست با رصد نیازهای بازار کسب وکار با جدیت بیشتر نسبت به تربیت نیروی کار ماهر و حرفه ای اقدام کنند.


زارعی مرزی بودن استان کردستان و نیاز بازار اقلیم کردستان عراق به نیروی کار توانمند و ماهر را یک فرصت عنوان کرد و افزود: هم اکنون تعدادی از مردم استان ما در اقلیم کردستان عراق با درآمد قابل توجه مشغول به کار هستند و با داشتن مهارت های مورد نیاز در آن منطقه می توانند فعالیت بیشتری داشته باشند و سطح درآمدی بالاتری را از آن خود کنند.


وی ضمن تقدیر از جامعه کارگری که علیرغم مشکلات موجود اقتصادی همچنان با قدرت و علاقه در راه توسعه و سازندگی کشور و استان تلاش می کنند، گفت: ما نیز به عنوان مسئول از حضور و تلاش کارگران قدردانی می کنیم و با همه وجود تلاش خواهیم کرد که در حد توان و وسع خود از آنان حمایت کنیم.


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان در اولین روز از شروع هفته کار و کارگر با حضور در بیمارستان تامین اجتماعی با اهدا شاخه گل از جمعی از کارگران بستری در این بیمارستان عیادت و در بیمارستان کوثر و شهرداری منطقه ۲ سنندج نیز از تعدادی از کارگران شاغل در بخش های مختلف تقدیر کرد.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: