به گزارش خبرگزاری برنا استان البرز،این دستگاه که برای اولین بار در سطح استان البرز راه اندازی شده است، پسماند خشک تحویلی شهروندان را طبق درگاه های  مشخص، دریافت نموده و پس از توزیع طبق قیمت مصوب اتحادیه بازیافت مبلغ آنها را محاسبه می نماید سپس اقدام به خُرد و یا پرس کردن آنها نموده و مبلغ ریالی آن را در بازیافت کارت اهدایی شرکت شارژ می کند.

 شهردار شهرجدیدهشتگرد در ارتباط با آغاز فعالیت این دستگاه گفت: این دستگاه با هدف ترغیب شهروندان به تفکیک پسماندها، کاهش تولید پسماند و دفن زباله، حفظ محیط زیست و ... راه اندازی شده است.

محسن مجذوب افزود: در حال حاضر نخستین دستگاه هوشمند تفکیک پسماند در فاز یک خیابان مسجد فعالیت خود را آغاز نموده و طبق قرارداد مشارکت شهرداری با شرکت پاکسازان امید شهر  ۴ دستگاه دیگر در فازهای ۲،3،۴و۷ بزودی نصب و راه اندازی می شود.

کیهانی راد رئیس شورای اسلامی شهر جدید هشتگرد نیز در ارتباط با این اقدام ضمن ارزیابی مثبت این دستگاه، فرهنگ سازی و اطلاع رسانی به شهروندان را در خصوص راه اندازی این دستگاه حائز اهمیت دانست و گفت: با توجه به شیوع کرونا شهرداری با هماهنگی های لازم جهت آموزش محیطی با رعایت پروتکل های بهداشتی در محیط باز با کمک مجری طرح اقدام نماید تا شاهد استقبال و مشارکت شهروندان در این طرح باشیم.

مدیرعامل شرکت پاکسازان امید شهر ضمن تشکر از اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار برای فراهم کردن استقرار این دستگاه در شهر جدید هشتگرد گفت:: هدف از اجرای این طرح تبدیل شهر جدید هشتگرد به اولین شهر در کشور که پسماند خشک شهروندان به صورت هوشمند از ایشان تحویل گرفته می‌شود است و این کار ضمن کاهش ۳۰ درصدی پسماند شهر ،کمک به حفظ محیط زیست و همچنین اقتصاد شهروندان است.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: