به گزارش برنا آذربایجان‌غربی، از میان ۱۷۱۳ اثر رسیده به دبیرخانه‌ی این دوره از مهرواره ۸۰ اثر به مرحله‌ی پایانی راه یافت، ۱۲ اثر به عنوان برگزیده و ۲۰ اثر به عنوان شایسته تقدیر در سه گروه سنی ۱۲+، ۱۵+، ۱۹ تا ۲۲ سال (اعضای ارشد) و بزرگسال (مربیان و کارشناسان کانون) شناخته شدند.

بر اساس این خبر، ۱۶۳ اثر  از کانون آذربایجان غربی به دبیرخانه‌ی این مسابقه ارسال شد که با پایان مرحله داوری آثار، طاها حسین نژاد عضو مرکز ماکو در بخش ۱۲+ سال و مریم الله وردی زاده عضو مرکز شاهیندژ در بخش ۱۵+ سال عنوان برگزیده این مهرواره را کسب کردند.

بر همین اساس، سانای نعیمی و سبحان فرامرزی در بخش ۱۲+ سال از مرکز شاهیندژ، ثنا تقی‌نژاد در بخش ۱۹ تا ۲۲ سال ازمرکز شماره ۳ ارومیه و لیلا خوش خلق مربی مسئول مرکز ماکو در بخش بزرگسال حائز عنوان شایسته تقدیر این مهرواره شدند.

این مهرواره با هدف به تصویر کشیدن زیبایی‌های فصل زمستان در شهر یا روستا و موضوع مادر (به دلیل هم‌زمانی با ولادت حضرت زهرا «س» و روز مادر) طراحی و اعلام شده بود تا اعضا و مربیان با نگاهی دقیق به طبیعت و جغرافیای بومی و محلی جای‌جای کشور و توجه به جایگاه والای مادر، در این فراخوان شرکت کنند.

هیئت انتخاب این دوره را جاوید تفضلی و سعید عامری هر دو عکاس و سمیرا صحرانورد کارشناس هنری مدیریت آفرینش‌های ادبی و هنری کانون تشکیل دادند.

بر همین اساس، توجه به هماهنگی اثر با موضوع مهرواره، ثبت عکس با توجه به گروه سنی و توجه به مشاهده عکاس و نگاه او به سوژه، از جمله معیارهای انتخاب داوران این مهرواره بود.

عکس‌های برگزیده، تقدیری و راه‌یافته به نمایشگاه، در بخش گالری کانون مجازی به نشانی kpf.ir در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته است.

یادآوری می‌شود فراخوان مهرواره عکسِ فصل بهار سال ۱۴۰۰ به زودی از سوی انجمن عکاسان نوجوان کانون پرورش فکری منتشر خواهد شد.

خبرنگار: سینا پسران افشاریان

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: