به گزارش برنا آذربایجان‌غربی، علی مصطفوی در یکصد و شانزدهمین جلسه ستاد مقابله با کرونا با قدردانی از تلاش نیروی انتظامی در کنترل مبادی ورودی و خروجی، از راه اندازی سامانه الکترونیک صدور برگه تردد توسط واحد فناوری استانداری خبر داد و افزود: با راه اندازی این سامانه صدور برگه تردد شکل قاعده مند و مناسبی به خود می گیرد و از تجمع افراد در فرمانداری ها برای دریافت برگه تردد جلوگیری می شود.

وی با اشاره به خطر ورود ویروس کرونای هندی و لزوم تقویت مرزهای شرقی برای جلوگیری از حضور اتباع کشورهای پاکستان و افغانستان بصورت غیرمجاز در کشور بویژه استان آذربایجان غربی افزود: سال گذشته ۱۳ هزار تبعه خارجی که قصد داشتند بصورت غیرمجاز از مرزهای استان خارج شوند دستگیر شدند. یکی از علل افزایش شیوع کرونا در استان حضور غیرمجاز اتباع خارجی در استان برای ورود به اروپاست.

معاون استاندار آذربایجان غربی با اشاره به دستور العمل های ابلاغی ستاد ملی برای شب های قدر و برخورد با بیماران کرونایی که قرنطینه را رعایت نمی کنند، از همکاری اصناف قدردانی کرد و گفت: به زودی با توجه به پیشنهادات استانی برای حمایت از اصناف، بسته های حمایتی توسط ستاد ملی ابلاغ خواهد شد.

مصطفوی به حادثه رخ داده در یکی از بیمارستانهای کشور عراق نیز اشاره کرد و تاکید کرد: با توجه به نقش حیاتی دستگاه و کپسول های اکسیژن لذا باید حفاظت و حراست مناسبی توسط دانشگاه علوم پزشکی از این دستگاه ها صورت گیرد تا شاهد تکرار فاجعه عراق نباشیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: