به گزارش خبرگزاری برنا؛ "علی نمازی" مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان یزد در نشست با اعضای فعلی شرکت سرمایه گذاری استان اظهار داشت: در صورت به حد نصاب نرسیدن تعداد شرکت کنندگان، مجمع نوبت دوم انتخابات ۴ تا ۱۰ خردادماه سالجاری برگزار خواهد شد.

وی با بیان سهامداران عدالت در مرحله نخست آزادسازی سهام دو روش مستقیم و غیرمستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده اند تصریح کرد: در روش مستقیم مدیریت سهام برعهده خود سهامداران قرار گرفته و می توانند بدون واسطه مدیریت نگهداری، خرید و فروش سهام خود را برعهده داشته باشند و در استان یزد نیز ۴۵۳ هزار نفر معادل ۷۰ درصد اقدام به انتخاب روش غیرمستقیم سهام خود کرده‌اند.

وی اضافه کرد: در روش غیرمستقیم، مدیریت سهام تفویض داده شده به شرکت سرمایه‌گذاری سهام عدالت استان‌ها و کسانی که این روش را انتخاب کرده‌اند سهامدار این شرکت شده و مدیریت سهام خود را به اعضای هیات مدیره سپردند.

نمازی یادآور شد: با توجه به درپیش بودن انتخابات اعضای هیات مدیره، سهامداران این اختیار را خواهند داشت تا با تفویض مدیریت سهام خود افرادی را انتخاب کنند تا هم آینده سهامشان تضمین شود و هم اینکه با انتخاب افراد قوی و توانمند به توسعه استان و سهام خود کمک کنند.

به گفته وی، در صورتی که انتخابات نوبت اول به حد نصاب ۵۰ درصدی خود نرسد براساس قانون تجارت به نوبت دوم خواهد کشید که بعد از هماهنگی با بورس سعی خواهیم کرد تا نوبت دوم با هر حد نصاب و شرکت کننده ای، اوایل خردادماه جاری برگزار شود

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان یزد انتخابات مجمع را به صورت الکترونیکی و از طریق سامانه دیما اعلام کرد و گفت: زیرساخت این سامانه توسط شرکت سپرده گذاری آماده سازی شده و سهامداران می توانند با مراجعه به آن در انتخابات پیش رو شرکت داشته باشند.

نمازی ادامه داد: سعی داریم تا فضایی را ایجاد کنیم که سهامداران در هر ساعت از شبانه روز با مراجعه به سامانه دیما، افراد مورد نظر خود را برای هیات مدیره انتخاب کنند.

وی با اشاره به اینکه سهامداران قبل از مراجعه به سامانه دیما و شرکت در انتخابات، نخست باید در سامانه سجام ثبت نام کنند و سجامی شوند، اظهار داشت: به سهامدارانی که روش غیرمستقیم را برای مدیریت سهام خود برگزیده اند، توصیه می شود تا برای این موضوع، یعنی شرکت در انتخابات اعضای هیات مدیره وقت کافی بگذارند چرا که آینده سهامداری آنان به این است که با انتخاب افراد قوی و توانمند، نسبت به حفظ سرمایه مفید خود و خانواده‌شان و با ارایه عملکرد مناسب اعضای هیات مدیره اقدام کنند.

به گفته وی، سهامداران باید توجه داشته باشند که سهام آنان در روش غیرمستقیم تحت هیچ شرایطی به دولت سپرده نشده؛ بلکه سهامی عام بوده و به طور کامل غیردولتی محسوب شده و مانند سایر شرکت‌هایی که در بورس فعال هستند، می‌باشد و سهامداران به عنوان سهامدار باید مشخص کند که اعضای مجمع چه کسانی باشند.

وی تعداد اعضای هیات مدیره را پنج نفر دانست و افزود: کاندیداها به لحاظ عمومی توسط نهادهای نظارتی و در خصوص احراز صلاحیت تخصصی نیز با توجه به مستندات موجود از فرد کاندیدا مصاحبه تخصصی گرفته می‌شود.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: