به گزارش خبرگزاری برنا؛ "محمد صالح جوکار" نماینده مردم یزد واشکذر در مجلس شورای اسلامی روز دوشنبه در دیدار اعضای هیات رییسه اتاق اصناف یزد افزود: صاحبان صنوف مومن و پرتلاش یزد در کنار سایر نهادها و خیران نقش مهمی در  تامین بسته‌های معیشتی و کمک به بیمارستان‌ها داشتند. 

وی با قدردانی از همکاری و فعالیت خوب اصناف در دوان کرونا که تاکنون ادامه داشته اشاره کرد و یادآور شد: باید همکاری‌ها برای پیشگیری از کرونا و خدمت به مردم و اقشار آسیب‌پذیر و نیازمندان در سطح استان همچنان ادامه داشته باشد که موضوعی ضروری است .

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت رعایت مقررات و آمادگی به اصلاح برخی قوانین در حوزه صنفی با همکاری نمایندگان در مجلس تصریح کرد: در این زمینه باید کار کارشناسی صورت گیرد و به عنوان طرح قانونی به مجلس داده شد.

در این نشست پرداخت نکردن سهم یک در هزار مالیات دریافتی از اصناف به اتاق اصناف و وجود واحدهای صنفی مزاحم شهری که موجب آلایندگی صوتی و بهداشتی از جمله مشکلات مطرح شده بود.

معافیت از پرداخت با تخفیف در حق بیمه سهم کارفرما بویژه در کارگاه‌های کمتر از پنج نفر و تخصیص تسهیلات بانکی کم بهره و دراز مدت با دوره تفس طولانی، امهال چک‌های برگشتی اصناف در طول زمان کرونا و تعویق اقساط وام‌های بانکی در طول زمان کرونا جزو مطالبات اصناف بود.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: