به گزارش خبرگزاری برنا از کردستان؛ یعقوب گویلیان در جلسه بررسی دو طرح پژوهشی در حوزه گردشگری کردستان با تاکید بر لزوم انجام پژوهش در تمامی حوزه های آثار تاریخی، فرهنگی و گردشگری گفت: طرح پژوهشی روستای هدف گردشگری نوره با هدف تهیه بسته های سرمایه گذاری و تعیین راهبردهای توسعه در این روستا انجام می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان پژوهشهای علمی را قبل از اجرای هر طرح را لازمه توسعه پایدار برشمرد و افزود: روستای نوره هم اکنون بعنوان روستای هدف گردشگری استان دارای امکانات و طرحهای مناسبی در حوزه گردشگری است.

او نقش گردشگری رویداد محور را در توسعه استان حائز اهمیت برشمرد و گفت: یکی از مهمترین جاذبه های کردستان در حوزه رویدادها برگزاری تئاتر خیابانی در شهرستان مریوان است که هرساله با برنامه ریزی و حضور گسترده اساتید برجسته فرهنگ و هنر در این شهرستان برگزار می شود.

یعقوب گویلیان به پتانسیل‌های گردشگری و وجود تاسیسات مناسب اقامتی و تفریحی در شهرستان مریوان اشاره کرد و افزود: تعیین بسته های سرمایه گذاری و همچنین توسعه گردشگری رویداد محور از اهداف اصلی دو طرح پژوهشی در دست اقدام است.

شایان ذکر است در این جلسه آرمان وطن دوست معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری استان، کارشناس حوزه گردشگری و مجریان ۲ طرح پژوهشی و راهبردی حضور داستند و  طرحها بررسی و تصویب شد.

 

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: