به گزارش خبرگزاری برناازلرستان؛ فرهادی روز دوشنبه در آیین رونمایی  از مشارکت بانک قرض الحسنه مهر ایران در طرح شهید سلیمانی وزارت بهداشت در راستای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا،اظهارکرد: کادر بهداشت و درمان حدود ۱۴ ماه است که در سراسر کشور درگیر مبارزه و مقابله با این ویروس هستند و تا کنون حدود ۷۲ هزار نفر از عزیزان مان بر اثر این بیماری فوت کرده اند .

اوافزود : تنها در استان لرستان ۱۰۶ هزار نفر مبتلا شده اند و تا دیروز ۱۶۷۶ نفر بر اثر کرونا فوت کرده اند و باید این پیک بیماری را جدی گرفت که پیامدهای اقتصادی ، اجتماعی و هزینه های درمانی را به دنبال خود دارد .

 فرهادی با بیان اینکه خیرین همواره حامی دانشگاه و حوزه سلامت استان بوده اند،تصریح کرد : قطعا اگر حمایت های مقام معظم رهبری ، ریاست جمهوری و دیگر مسئولین کشوری و لشکری ، حمایت های استاندار و دیگر مسئولین استانی ، بخصوص کمک های خیرین حوزه سلامت نبود ؛ ما به تنهایی نمی توانستیم با این بیماری که مبارزه با آن کاری دشوار است ، موفق عمل کنیم .

اودر خصوص کمک های خیرین به حوزه سلامت استان ، خاطر نشان کرد : چیزی حدود ۳۰ میلیارد تومان طی این مدت در حوزه خیرین به دانشگاه کمک شده است که ۱۴ میلیارد آن صرف هزینه های عمرانی و کارهای زیر بنایی حوزه سلامت استان شده است .

 فرهادی گفت : در بحث همکاری های بین بخشی ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان و در بحث کمک های نقدی نیز یک میلیارد تومان به دانشگاه کمک شده و امروز نیز شاهد رونمایی از اقلام اهدایی بانک مهر ایران هستیم که همیشه و تحت هر شرایطی همواره پشتیبان دانشگاه بوده و از کادر بهداشت و درمان استان هم حمایت کرده است . 

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: