به گزارش خبرگزاری برنا؛ "حسین سبزواری" مدیرکل زندان‌ها ،اقدامات تامینی و تربیتی یزد با اعلام استفاده 86 مددجو از پابند الکترونیکی، اظهار کرد: استان یزد دارای مرکز مراقبت الکترونیک از مددجویان زندانی است و  استفاده از پابند برای برخی از افراد زندانی مزایای بسیاری دارد.

وی با اشاره به تاثیر استفاده از پابند در کنترل آسیب‌های اجتماعی گفت: این شیوه موقعیتی مناسب برای زندانیانی که از این امتیاز استفاده می‌کنند فراهم می‌سازد تا برای رسیدگی هرچه بیشتر به همسر و فرزندان خود اقدام کنند.

این مسوول تصریح کرد: با بررسی پرونده‌های قضایی مددجویان و همچنین رایزنی با مقامات قضایی تاکنون برای  این تعداد مددجویان استان حکم استفاده از پابند صادر شده است و  این تعداد از پابند استفاده می‌کنند که تحت نظارت این مرکز هستند.

سبزواری اظهار کرد: امیدواریم با رایزنی‌های انجام شده با مراجع قضایی امکان استفاده از پابند الکترونیکی برای مددجویان بیشتری فراهم شود.

هم‌اکنون در استان یزد سه زندان شامل زندان مرکزی و شماره ۲ در شهر یزد و یک زندان در اردکان وجود دارد و ۲ بازداشتگاه در شهرستان‌های خاتم و ابرکوه دایر است و در مجموع حدود چهار هزار نفر در استان زندانی هستند که جرم اغلب افراد که غیربومی هستند، در ارتباط با مواد مخدر است.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: