به گزارش خبرگزاری برنا از کردستان؛  یعقوب گویلیان  در جلسه‌ای با حضور روسای انجمن‌ها و جوامع گردشگری استان گفت: «با پیگیری معاونت گردشگری و واحدهای نظارتی اداره کل تورهای غیر مجاز در سطح استان شناسایی شده‌اند که پس از هماهنگی با دستگاه‌های ذی‌ربط به منظور جلوگیری از فعالیت آنها، وارد عمل خواهیم شد.»

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان انسجام و هماهنگی بین بخش خصوصی و اداره‌کل را لازمه توسعه در حوزه گردشگری دانست و اظهار داشت: «انسجام بیشتر موجب نتیجه بهتر در تمامی بخش‌ها خواهد شد و این اداره‌کل تمام اقدامات لازم را برای توسعه همکاری با بخش‌های خصوصی استان را انجام خواهد داد.

او رعایت استانداردهای رفتاری در روستاهای هدف گردشگری توسط تورهای طبیعت‌گردی را بعنوان یک اصل مهم عنوان کرد و افزود: «اگر الگوهای رفتاری توسط شرکت کنندگان در تورهای طبیعت‌گردی در مقاصد گردشگری رعایت نشود ناچار به تعطیلی این بخش خواهیم بود و مسئولیت این امر مهم برعهده دفاتر طبیعت‌گردی است.

گویلیان گفت: «طبیعت و محیط‌زیست بعنوان دو کالای قابل عرضه و گرانبها در تمامی تورهای گردشگری است بنابراین لازم است در راستای حفظ این این کالاهای ارزشمند، مدیران تورهای طبیعت‌گردی اقدام نمایند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان به برنامه‌ریزی برای اجرای تورهای فم‌تور در استان اشاره کرد و اظهار داشت: «یکی از راه‌های پایداری در صنعت گردشگری اجرای تورهای اصولی با لحاظ حفظ محیط زیست، معماری، فرهنگ و آداب‌رسوم جوامع محلی است.

او برگزاری جلسات تخصصی با دهیاران و بخشداران روستاها و مقاصد گردشگری را مهم ارزیابی کرد و افزود: «تقویت و توسعه دفتر خدمات‌گردشگری در مرز باشماق مریوان و راه اندازی دفتر خدمات‌گردشگری در مرز سیران‌بند بانه را پیگیری خواهیم کرد.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: