به گزارش خبرگزاری برنا استان البرز، دکتر معظمی اظهار کرد:عمل پیوند در البرز انجام نمی‌شود و موارد شناسایی شده و منتهی به پیوند به بیمارستان‌هایی که عمل پیوند در آن صورت می‌گیرد معرفی می‌شوند اما دانشگاه علوم پزشکی البرز در تلاش است به زودی عمل پیوند را در یکی از بیمارستان‌های استان راه‌اندازی کند. 

وی افزود : واحد شناسایی اعضا و نسوج پیوندی دانشگاه علوم پزشکی البرز با تلاش های شبانه روزی توانست در سال ۹۹،  ۲۰ مورد اهدا عضو را در استان شناسایی کند.

این مسئول در ادامه تصریح کرد: اهمیت پیوند عضو بسیار زیاد است  و این در حالی است که هر فرد دچار مرگ مغزی شده می‌تواند حداقل یک و یا  حداکثر هشت و به طور متوسط سه نفر را نجات دهد.

دکتر معظمی ادامه داد: علاوه بر پیوند عضو افراد دچار مرگ مغزی، به وسیله پیوند نسوج هم می‌توان 53 نفر را از معلولیت نجات داد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: افراد می‌توانند با مراجعه به سایت «انجمن اهدا عضو ایرانیان» و ثبت نام در سامانه اهدا عضو رضایت خود را برای پیوند اعضا در صورت مرگ مغزی اعلام شکنند، در صورت بروز حادثه این اعلام رضایت در جلب موافقت بازماندگان بسیار موثر خواهد بود.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: