به گزارش خبرگزاری برنااز لرستان؛حسنی مقدم  با اشاره به اینکه یکی از مهمترین برنامه‌ها و اولویت‌های وزارت جهاد کشاورزی توسعه سیستم‌های نوین آبیاری است به خبرنگاران ، اظهارکرد: از ۱۹۳ هزار هکتار اراضی آبی استان لرستان ۵۸ هزار هکتار مجهز به سیستم نوین آبیاری است یعنی ۳۱ درصد از این اراضی به سامانه های نوین آبیاری مجهز شده‌اند در صورتی که در کشور حدود ۲۹ درصد از اراضی آبی به سامانه‌های نوین تجهیز شده است.

 او افزود: لرستان در اجرای سیستمهای آبیاری نوین نسبت به میانگین و متوسط کشوری جلوتراست.

 رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان تصریح کرد: سال جاری ۶ هزار هکتار از اراضی آبی استان به سیستم نوین آبیاری اعم از بارانی و  قطره‌ی مجهز می‌شود.

حسنی مقدم با اشاره به اینکه به ازای هر هکتار آبیاری بارانی دولت  ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان پرداخت می‌کند، خاطرنشان کرد: در آبیاری موضعی نیز حدود ۲۲ میلیون تومان توسط دولت پرداخت می‌شود، البته ما منتظر اصلاح و دستورالعمل جدید برای سال جاری هستیم که این میزان افزایش پیدا کند.

اوبا بیان اینکه هیچگونه محدودیت اعتباری‌ برای اجرای سیستمهای نوین آبیاری در استان وجود ندارد، عنوان  کرد: کشاورزان و بهره برداران استان به منظور اجرای سیستمهای نوین آبیاری به مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ها مراجعه کنند.

 رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان  بیان کرد: اجرای سیستم نوین آبیاری در اراضی آبی سبب ارتقاء بهره وری و کاهش هدر رفت آب در سطح مزارع می‌شود.

.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: